ביקורת ספרותית על בורחסטיין מאת סרחיו ביסיו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 22 באפריל, 2016
ע"י צילה


סיימתי להאזין לבורחסטיין, בקולו הנעים והמרגיע של יוסי טל טייב. חיפשתי לברוח מספר כבד בקלילות, בלי לאמץ את הראש.
בורחסטיין עלה בגורל. ספר שמיעה קצר, פחות מארבע שעות האזנה. הספר מסופר מנקודת מבטו של המספר, פסיכיאטר, הנשוי לשחקנית תיאטרון, וחייו האישיים. מתחיל לתאר את הפעולות היומיות שהוא מבצע בשגרה, ופתאום הוא מתחיל להעניק את הטאצ' המיוחד שלו, כמו הסיבה והתוצאה הרצויה, להמשך ביצוע הפעולות אשר הוא מבצע.

איני רוצה לנדב יותר מדי פרטים על העלילה, כי הסיפור עצמו מורכב מ"פרטים", "הפתעות" בטיול קסום בכפר, לקול שקשוק מפל המים הזורם בסמוך לבית.

נהניתי מאוד. בסיום השמיעה, יתכן ויורצו מחשבות לגבי העלילה או הדמויות. אצלי רצו מחשבות לגבי השחקנית ,אשתו של המספר, והתנהגותה בעלילה.
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
שונרא החתול (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
תודה צילה ומסר״ב. איכשהו זה נראה/נשמע לי כמו לצפות בהצגת תיאטרון שצולמה ומוצגת על מסך הטלוויזיה. כל הקסם מתפוגג.
זה לא מלהיב ולא מגרה, אבל רק בגלל הסקרנות אני אולי אנסה.
צילה (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
תודה לך מסמר עקרב על ההבהרה. שונרא תודה לך. הנני מרחיבה לבקשתך לגבי האזנה לספרים. אני בוחרת בהאזנה לספרים כאופציה למנוחה לעיניים, עבורי היות ואני נמצאת מול מסך מחשב שעות רבות במשך היום. אני מסכימה כי האזנה דורשת ריכוז ושקט בסביבה שאת נמצאת, כי בסביבת רעש לא תוכלי לשמוע את המילים המוקראות לך. ההאזנה אינה עונש לחייבת להיעשות באהבה, כלומר אם לאחר פרק זמן מסוים את מרגישה רוויה את מניחה, וחוזרת שוב להאזין כשאת מוכנה ומוזמנה.
אני מאזינה בשעות הבוקר בהתארגנות בדרך לעבודה, בדרך להסעה. לעתים בהסעה הלוך, תלוי ברעש, בבית בעת מנוחה בפינת הקריאה שלי (פינוק בשבילי).
באתר של ICAST את בוחרת לך את הספר המתאים לפי הקריין וסוג הספר.
חלק מהמספרים התחלתי בהאזנה וסיימתי בקריאה היות ולא קלטתי בהאזנה. הכבדים עבורי, חנות הספרים הרדופה, תמונות מחיי הכפר של עמוס עוז. בהצלחה.
מסמר עקרב (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
שונרא, גם אני לא בדיוק מתחבר לאפשרות ההאזנה לספר. מדובר בספרים קוליים שמופיעים בצורה של דיסקים, והם יוצאים לאור ע"י הוצאת icast. הקריינות מתבצעת ע"י הסופר עצמו או ע"י קריין מקצועי, ויש להם מגוון רחב של ספרים. גם "שלוש מעטפות" האהוב עלייך ניתן להאזנה בקולו של הקריין (והסופר בפני עצמו) יובל בן עמי...
כפי שכתבת, ההאזנה דורשת ריכוז והתמסרות מוחלטים. בספרייתי יש מנויים שמאזינים לספרים בדרכם לעבודה. אני עצמי לא הייתי מסוגל...
מסמר עקרב (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
הוצאת "זיקית" היא הוצאה פרטית שהוקמה לפני כשלוש שנים ע"י העורכים אוריאל קון ושירה חפר. לפני מספר חודשים ההוצאה פורקה, וכל אחד מהמייסדים פנה לדרך חדשה. אוריאל קון ייסד את הוצאת "תשע נשמות", ואילו שירה חפר הקימה את הוצאת "לוקוס".
שונרא החתול (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
אני לא מבינה איך אפשר להאזין לספר. זה לא שיר או חדשות או משהו שאפשר לשמוע ברקע בזמן שעושים משהו אחר.
זה נראה לי עניין שדורש ריכוז והתמסרות מוחלטים.
אני אשמח אם תשתפי קצת יותר לגבי חוויית ההאזנה עצמה.
חג שמח.
צילה (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
תודה רבה לכן, אספנית נוסטלגיה ו in love with books. לדעתי ההוצאה עדיין קיימת, נוספים ספרים חדשים להשמעה. מלבד זאת קיימת הוצאה חדשה. תשע נשמות שפרסמה שני ספרים חדשים.
חג שמח לכל החברים.
-^^- (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
ביקורתך היא שנעימה לעין ! את הספר ניסיתי לצלוח אך נחלתי אכזבה , הוא לא היה לטעמי ונטשתי די מהר. ואספנית נוסטלגיה - למה היוזמה ננטשה ? מה ז"א?
אספנית נוסטלגיה (לפני שנתיים ו-6 חודשים)
אחד מהאוצרות החד פעמיים של זיקית, אללה ירחמו.וחבל,חבל לי מאד שהיוזמה
הזו ננטשה על ידי השניים שהמציאו אותה.
כל ספר שהוציאו- היה יהלום מלוטש ועתיק.
חג פסח שמח,

האספנית

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ