ביקורת ספרותית על להתחיל מחדש מאת ניקולס ספארקס
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 15 בספטמבר, 2015
ע"י זאת רק אני.


יצא לראות כמה "חבילות" מתפרקות ותמיד הטענה הייתה ברוה המקרים שזה היה לא צפוי הכל התחיל מאושר ופתאוםםם......
ולא הבנתי איך בן אדם יציב ומערכת יחסים יציבה יכלה להתהפך על פיה ככה.
הספר הזה הוא פשוט דוגמא מצוינת לתשובה שלי , הבנתי (בצורה לא מתיימרת) שכשעוברים ביחד מן תהליך ריגשי לדו' בספר (ספוילר) אלכס עזר בצורה בוגרת לבטוח באנשים להתגבר על הטראומה ולא לחלק את כל העולם ל"מזיק" ו"לא מזיק" , הוא לימד אותה להוריד הגנה והחזיר לה חיות . אחרי שבני זוג עוברים דברים כאלה ביחד אני לא חושבת שהם מסוגלים להתפרק , הם בנויים אחד מהשני לכל אחד יש חלק משמעותי בהתפתחות של השני .
הספר הזה היה פשוט מרגש ומדהים ולימד אותי הרבה על הביקורת שלי , על המהירות שבה אני שופטת, והכי אהבתי שהוא היה כלכך מקורקע!! היא מצאה אלמן ואב לשניים עם שיער אפור וחנות קטנה, שזה מאד מציאותי בשונה מספרים אחרים שהבחורה בדרך כלל מתאהבת בבחור שהוא כמובן חתיך רווק והכל פשוט מנצנץ וגרנדיוזי. פה הכל כלכך פשוט פשוט וחמים לא היה "בערות דרמות וזיקוקים"
היה רומנטיקה מציאותית וכלכך יפה על כמה כוח יש בבן זוג לרפא את השני, וזה יותר ממגע פיזי , זה מן קשר עמוק שאתה חווה חוויות מסוימות עם מישהו, כשתדבר עם מישהו אחר אתה מרגיש כאילו הוא כלכך רחוק ממך אתה צריך להסביר הכל לא כמו האדם שעבר איתי הכל אתם הופכים להיות אחד.
ממש הצחיק אותי שהסופר גבר, איך הוא יכל להתחבר לאשה? אבל הוא עשה עבודה מצוינת! בספר מבינים שכל אחד אוהב וכשהוא אוהב הוא מוציא מה שיש בפנים ואוהב בדרכו שלו. מי שאלים הוא אוהב באמת ומוציא את הרוע שבפנים ומי שטוב כשהוא אוהב כל הטוב לב נשפך החוצה. להגיד שאני אוהב מישהו זה לא מספיק ,אהבה היא חסרת משמעות עם הדרך שבה מקיימים אותה שגויה.
אני ממש הרגשתי אובדן בסוף על קארלי אשתו, היא הייתה אשיות אמיתית , חזקה ועוצמתית, היא הבה את היקרים שלה כלכך שהיא ירדה לדאוג להם ולעשות להם כמה סידורים מלמטה, כמעט בכיתי מרוב שהתרגשתי מכמה שאמא זה דבר כלכך חזק ואדיר.
אני יכלה להמשיך עד מחר אבל אני פשוט יגמור אותכם...אז אני רק רוצה להמליץ לכולם, הספר הזה הוא חובה בכל בית! לא משנה מאיזה כיוון ונקודת מבט תסתכלו עליו הוא פשוט יפיפייה כמו תמונה שמביעה המון. אי אפשר להתעייף ממנו .
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
זאת רק אני. (לפני שנתיים ו-5 חודשים)
תודה(:
אוהבת לקרוא (לפני שנתיים ו-5 חודשים)
גם אני הופתעתי מכך שהסופר הוא גבר (: נגעת בנקודות מאד חשובות בחיים בניתוח שלך את הספר

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ