ביקורת ספרותית על איזורי המשגה שלך מאת ד"ר וויין וו. דייר
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 28 בספטמבר, 2014
ע"י אבק ספרים


ספר מוגזם ברמות הזויות, עד כדי יצירות סתירות בין עצה אחת לשנייה. לולא הפרק בסוף הספר המתאר את דיוקנו של האיש נטול אזורי המשגה, אפשר היה לצאת ללא ידיים ורגליים מהספר, למעט אולי כמה תובנות בודדות ומועילות בנוגע לדרך חיים שבה האושר אינו תלוי בדעתם של אחרים. אבל ההגזמות הן כמעט אבסורדיות, ובעיניי מגחכות את הכותב כפסיכולוג, וזה עוד בלי להזכיר את המושגים המוסריים הירודים שבהם הוא חי ואותם הוא מנסה לייעץ לקוראים, שאני מאד מקווה עבורם שיש בהם מוסר מינימלי כדי להדוף אותן (לדוגמה, לאורך כל הספר הוא מעודד ומצדיק בגידה בבן/בת הזוג, אם זה נעשה כדי לפתח את חוסר-תלותו ו"אושרו" של הבוגד! נורא ואיום! מזעזע שספר עם תוכן -כזה- יצא בכלל לאור!).
בכל מקרה, כפי שעשה רבי מאיר עם אחר (ר' אלישע בן אבויה שיצא לתרבות רעה), השתדלתי לקחת מהספר את גרעיני הרימון הפזורים בו ולא את הקליפה מדיפת ריח הרדידות המוסרית. ובספר יש באמת עצות רבות שיכולות לעזור לבעיות מטרידות באמת, שאני מתאר לעצמי שמעטים בני האדם שלא סובלים מהם. בנוסף, הכותב מביא ציטטות נהדרות מספרים שונים, מה שמעיד על בקיאותו הרבה, אבל הן בעיקר מעוררות את הקורא לשנות את חייו, ועושות זאת בהצלחה.
בכל מקרה, אם יש מישהו עם הרבה זמן ורצון להועיל לאחרים, אז בירור העצות הטובות מתוך הספר והדפסתן (אפילו כקובץ pdf או משהו כזה), יכול להיות רב-תועלת מאד.

2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אבק ספרים (לפני 4 שנים ו-6 חודשים)
יפה אמרת יעל..
yaelhar (לפני 4 שנים ו-6 חודשים)
לא קראתי את הספר אבל נראה לי שכמו ספרי הדרכה אחרים הוא בעיקר תוצר של מי שכתב אותו והשקפת עולמו. ופסיכולוגים - למרות הדעה המקובלת - לא ניחנו ביותר שאר-רוח ויכולת הבחנה מבעלי מקצועות אחרים.2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ