ביקורת ספרותית על מת עד הלילה - ראשון בסדרה מאת שרלין האריס
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 13 באוגוסט, 2009
ע"י אני =]


איך שראיתי את הספר הזה בחנות, תהיתי לעצמי את מה כתבו קודם - אותו או את דמדומים. קשה לא להבחין בדמיון בין שני הסדרות: בחורה שמתאהבת בערפד, אחד מהם טלפתי אבל לא שומע בדיוק את המחשבות של בן הזוג שלו, ואפילו ידיד ותיק של הבחורה שיכול להפוך לכל מיני חיות מהלכות על ארבע...
אז בדקתי, ו"מת עד הלילה" יצא משהו כמו שנתיים לפני דמדומים(!!).
אני לא רוצה סתם להגיע למסקנות חפוזות, אבל זה ממש נראה כאילו סטפאני מאייר קראה את הסדרה של שרלין האריס, אהבה ת'רעיון והחליטה לשכתב אותו.
ולא ש"מת עד הלילה" לא צריך שיכתוב... כל האנשים שם ממש היו רדודים ושפלים בעיני.
קיצר, לא ספר מדהים מי יודע מה, סתם למי שאהב את סדרת דמדומים ורוצה להעריך מחדש את הכישרון של סטפאני מאייר (כי ההשוואה ממש מתבקשת...).
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אני =] (לפני 9 שנים ו-2 חודשים)
מעניין... נו, אז לסטפאני מאייר יש נטיה לכתוב ספרים שדומים לספרים קיימים... זה כמו עם גוף מארח, שמזכיר את סדרת אנימורפס. היא לא מקורית במיוחד, הא? היא פשוט משכתבת רעיונות שנשמעים לה טובים, לפי איך שזה נראה.
Dark Spell (לפני 9 שנים ו-2 חודשים)
ועוד דבר, מת עד הלילה יצא במקור כבר ב-2001, כשדמדומים יצא רק ב-2005.
Dark Spell (לפני 9 שנים ו-3 חודשים)
אני לא חושבת.. אמנם גם אני עדיין לא קראתי את הספר (אני מחכה להזמנה שלי אבל באנגלית ושל שאר ספרי הסדרה), אבל ראיתי את סרט הדמדומים והסדרה True Blood (וזאת לא חוכמה), ובכל זאת, באופן עקרוני, לא היה ביניהם דמיון, אולי חוץ מהעובדה שהערפד היה ידידותי XD.. וכמו כן, דמדומים הוא ל"נוער".. ומת עד הלילה הוא ל"מבוגרים"..1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ