ביקורת ספרותית על אור סמוי - הארי בוש #3 מאת מייקל קונלי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 15 באפריל, 2019
ע"י אור


עוזרת הפקה נמצאה מתה בכניסה לבנין מגוריה והארי בוש מגיע לחקור את הקאסט שעבד איתה על סט הצילומים. הוליווד, צילומים לסרט קולנוע עם תקציב אסטרונומי, הבמאי דורש לצלם את סצנת השוד עם שטרות כסף אמיתיים. הסצנה המבויימת הופכת בין רגע לדבר האמיתי! עשרים מיליון דולר נשדדים, השודדים מצליחים לברוח.
הכסף לא נמצא מעולם. הארי בוש היה עד לכל המתרחש ואף הספיק לירות באחד מחברי הכנופיה.
עברו כבר מספר שנים מאז והארי כבר פרש מהמשטרה אך תמונתה של עוזרת ההפקה לא יוצאת לו מהראש וכך גם התהיה לאן נעלמו עקבותיו של הכסף והוא מחליט לחזור לחקור את התיק שנרקב בנתיים עם התווית-אין התפתחויות חדשות. הענין הוא שאיך שהארי מתחיל לגשש מגיעה הוראה מגבוה שיעזוב את זה! ומה יותר מאתגר שוטר משועמם מהמילים תעזוב את זה? אז הארי עושה בדיוק ההפך ונכנס לעובי הקורה. הוא מסתבך עם האנשים הלא נכונים, מגלה דבר אחד או שניים על מסירות, מצליח לא למות חמש פעמים ואפילו מגלה סוד שהוסתר ממנו והגילוי הופך את עולמו.
קונלי ממש חי את דמות הבלש שבנה בכל רוחו ונפשו, הם כמו הופכים לישות אחת. הארי בלש מוכשר שלא מוותר לעצמו וגם לא לאחרים.קונלי משתף את הקוראים במחשבותיו של הארי ובהרהורי ליבו, הוא מקלף עוד שכבה ועוד שכבה עד לגילוי האמת. האמת על התיק וכל מי שקשור אליו והאמת הפנימית שלו. הספר זורם בצורה חלקה, הסיפור נבנה בהדרגה והקצוות נסגרים די בשלמותם.
כמו כל ספריו של קונלי גם מ״אור סמוי״ נהנתי.(ואולי פשוט יש לי חיבה יתרה להארי בוש...)6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ