ביקורת ספרותית על מלאך משמיים - מלאך משמיים #1 מאת בקה פיצפטריק
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 16 באוקטובר, 2017
ע"י OMER


הספר התחיל די חלש מבחינתי..קצת ילדותי ומנותק מהמציאות. לדוגמה (מיני ספויילר), שיעור ביולוגיה שבו המורה פונה לתלמיד ושואל מה התכונות שמושכות בעיניו בבחורה, נורה שמחליטה לחבוש פאה בלונדינית ונעלי עקב (גיל 16, כן?) בשביל לפתות אנשים שיתנו לה מידע.. היחס של נורה לפאץ' היה נראה לי לא הגיוני ויותר מדי מקוטב- היא מפחדת ממנו כאילו הוא עומד להרביץ לה, חושדת שהוא עוקב אחריה ומנסה לפגוע בה, ובאותה נשימה הוא משום מה מוצא חן בעיניה מאוד. הסופרת מאפיינת את הדמויות באופן מציאותי ואז יש כל מיני דברים שהן עושות שגורמים לי להשתגע, כמו ***ספויילר***: נורה מספרת לוי, חברה שלה, שאליוט פגע בה פיזית, ווי מתרצת בשבילו תירוצים ("עוברת עליו תקופה קשה, הוא היה שיכור..בלה בלה בלה").
למרות כל זה, הספר עצמו מעניין וכיף לקריאה. בונוס שאהבתי- הדמויות לא מושלמות. הן נראות ומתנהגות בצורה אנושית (ותודה לאל, כי לא יכולתי לסבול עוד ספר אחד שבו כל האנשים יפים כמו דוגמנים).
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
OMER (לפני שנה)
לב- תודה על התגובה <3 אני גם אוהבת שהסיפורים מנותקים במידה מסוימת מהמציאות (אחרת לא הייתי בוחרת ספרים על מלאכים וערפדים חחח), אבל בכל זאת צריך קצת היגיון, כי אם הסופרת מנסה לצייר תמונה של תיכון, למשל, אז שכבר תהיה נאמנה למציאות. אני צריכה היגיון להתבסס עליו כשאני קוראת כי מבחינתי מה שיכול להפיל את האמינות שבסיפור זה לא ההופעה של מלאכים, אלו פרטים שלא מסתדרים עם ההגיון והנורמות. לדוגמה, אני קוראת שנערה בת 16, מעיירה נורמטיבית, שמה עקבים ופאה מלאכותית, ואז כשאני מנסה לדמיין את זה- זה פשוט לא הולך. אני מקווה שאני מובנת כי קצת קשה לי לנסח את זה :)
לב (לפני שנה)
אני דווקא נהנתי מהתחלת הספר ועד סופו, כיף לקרוא לפעמים סיפור מנותק מהמציאות האפורה שלנו, לא?? וגם אני אהבתי את הדרך שבה הסופרת בנתה את הדמויות ♡3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ