ביקורת ספרותית על ילדי השטאזי - אוברלויטננט קארין מולֶר #01 מאת דיוויד יאנג
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 3 בספטמבר, 2017
ע"י Muhandes


קראתי את הספר הזה לפני כשלושה שבועות אבל הוא לא יוצא לי מהראש וזה די נדיר למותחנים שבדרך כלל אני שוכח די מהר. הסיבה לכך היא לא שזה מותחן כזה גאוני כי הוא לא. העלילה כתובה טוב למדי, עם תפניות וסיבובים מעניינים אבל יש גם חורים קטנים בעלילה פה ושם. לטובה כדאי לציין שהיא פשוטה מספיק כדי לעקוב בקלות (מה שלא תמיד ברור מאליו) אבל מורכבת מספיק כדי להישאר מעניינת. הדמויות גם הן משכנעות במידה מספקת, למרות שגם פה לא תמיד כל פעולה וכל התייחסות ברורים לחלוטין.
מה שהספר הזה כן מצטיין בו הוא ההיסטוריה, או יותר נכון והאופן שבו היא משולבת במותחן. המחבר הצליח ללכוד את הרוח של גרמניה המזרחית בתקופה שלפני נפילת החומה ולהראות איך החיים היו באותו תקופה. בכך שהסיפור מסופר מעיניה של שוטרת, שאולי אמור להיות לה יותר כוח מאשר לאדם הפשוט, אבל היא ניצבת מול הכוח האדיר של השטאזי ולא תמיד מבינה את יחסי הכוחות ולמה דברים קורים, אנחנו מקבלים הצצה יותר מרתקת לחיים במשטר טוטליטרי. לי לא הייתה הכרות משמעותית עם התקופה ועבורי זה היה מרתק והשאיר אותי מעורב בסיפור. כאמור, הוא עדיין מהדהד לי בראש כמה שבועות לאחר מכן.
לסיכום, מותחן טוב אבל לא מושלם, שנותן הצצה מרתקת לתקופה ומקום פחות מוכרים, אני נותן לספר ארבעה כוכבים מתוך חמישה.
8 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
דני בר (לפני 10 חודשים)
הספר הזה מעניין אותי, לא בגלל איכותו, כמו שעולה מוך הביקורת הטובה שלך, אלא בגלל הנושא, התקופה והסקרנות הבלתי נגמרת להכיר את החיים שהיו מעבר למסך הברזל.
אני זוכר כמה התרגשתי לעמוד בצ'ק פוינט צ'ארלי במזרח ברלין ולחשוב איך הנקודה הקטנה הזו גילמה בתוכה את תמצית החופש לאלה שהתגורר במזרח גרמניה.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ