ביקורת ספרותית על הרפתקאות סמוק בליו - הסדרה הצעירה - קלאסיקה # מאת ג'ק לונדון
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 17 במאי, 2017
ע"י מוטי הקורא


יש לי את העונג והכבוד לתת סריקה נוספת, לספר שנכתב ע"י אחד מגדולי הסופרים במאה ה-20.
הספר עוסק בתקופת הבהלה לזהב באמריקה הצפונית של סוף המאה ה-19, ונותן הצצה נרחבת לטירוף שהאיץ במאות אלפי בני אדם לחפש אחר המתכת הצהובה. צריך היה להיות טיפש גמור\ מטורף\ חסר אונים כדי לצאת למסע שכזה, שהצריך יכולות על אנושיות, דבר המקביל לספורט הטריאתלון של ימינו( רק ללא האימונים וההכנות המוקדמות). היית צריך לדעת להשיט סירה בנהרות שוצפים, להסיע מזחלות בשלג, לטפס על הרים, לצוד, להרים משאות כבדים, לעשות טרקים של עשרות ומאות קילומטרים ולהצטייד בנפש מברזל. ושוב, כמו בכמה ספרי חניכה אחרים של הסופר, יוצא לדרך הזו בחור צעיר, משכיל ועדין, שמאס " במרוץ העכברים" שהעיר והבורגנות כופים עליו, על מנת להוכיח את גבריותו והנחישות שבו. וכמו שדודו לעג לו: "אתה ממש לא אוכל בשר דובים"( עקיצה לצמחונים). עוזב מאחוריו משרה עיתונאית, יוצא מר בליו הצעיר אל הלא נודע, כביכול על מנת למצוא זהב, ובדרך לומד על עצמו דברים רבים שלא ידע שקיימים בו. זהו סיפור עלילה מרכזי מרתק, שמכיל עלילות משנה עוקצניות ומשעשעות, רומנטיקה, ובעיקר מסע הישרדות מדהים.
מומלץ ביותר!!!!
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
מחשבות (לפני שנה ו-2 חודשים)
יכולת תאור פנומנלית? לונדון?
סקאוט (לפני שנה ו-2 חודשים)
אני חייבת לחזק את דבריה של יעל ולומר שהספרים האלה לא רק שהבליטו את יכולת התיאור הפנומנלית שלו אלא גם תיארו את אלסקה, מקום שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים.

אם כי אני חייבת לומר שאת זאב הים אני אישית מאוד אהבתי, הספר השני הכי אהוב עלי שלו אחרי מרטין עדן כמובן.
yaelhar (לפני שנה ו-2 חודשים)
מחשבות לטעמי הטובים ביותר שלו
היו אלה שעסקו בבהלה לזהב ובנסיונות האדם להתמודד עם טבע פראי שכלום לא הכין אותו לזה. "פנג הלבן", "קול קדומים" ואפילו "אודיסאה בצפון" הבליטו את יכולת התאור המדהימה שלו, ואת יכולתו להזדהות. "זאב הים" עסק בנושא אחר, וגם לטעמי היה פחות מרשים.
סקאוט (לפני שנה ו-2 חודשים)
אני מאוהבת בספרים של ג'ק לונדון [הינה, אמרתי את זה] אני חייבת לקרוא את הספר! תודה על הביקורת!
מחשבות (לפני שנה ו-2 חודשים)
קורא עכשיו את זאב הים שלו. לא ממש מתרשם.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ