ביקורת ספרותית על קציצות מאת אילן הייטנר
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 11 בנובמבר, 2008
ע"י ליהי


זה ספר פשוט מתוק! מתוק ברמות על. קשה לי מאד להאמין שמישהו שנמצא בשנות ה- 20 או ה- 30 לחייו לא יתחבר לספר הזה.
זהו סיפורו של אריאל גסטנר, בחור בן 36, זיין מדופלם, שמחליט לחפש אהבה אמיתית. הבחור חי ונושם תל אביב, ופשוט מספר לנו על החיפוש שלו. הוא לא בוחל בשום תיאור, קללות של אנשים ברחוב, טיפוסים שונים ומשונים הסובבים אותו, תיאורים מפורטים של חיי המין והפנטזיות שלו ובעיקר בעיקר, עפ"י מיטב המסורת ה"הייטנרית", המחשבות ה"פילוסופיות" שיש לו על כל דבר ועניין, ובאופן כל כך משונה, הן בדיוק אותן מחשבות "פילוסופיות" שיש לכל אחד מאיתנו (טוב, לא אגזים, אבל אני משערת שלרובנו...)
הדבר הכל כך יפה בספר זה שאתה קורא אותו וכל רגע מסכים עם ה"שטויות" שכתובות שם, הקורא אומר לעצמו "זה כל כך נכון, יא-אללה". ומכאן גם ההזדהות הגדולה שנוצרת, עם הגיבור, עם מחשבותיו, עם החיים. אותם חיים שיש לכולנו, אותו רצון באהבה שיש לכל הרווקים שביננו, ואולי גם אצל אלה שכבר לא כל כך רווקים...

מעבר לעניין הנוצר דרך צורת הכתיבה האישית מפי הדמות המאד מעוררת הזדהות ישנו כאן סיפור אהבה מאד יומיומי, ולפיכך גם מאד מרגש.
סיפור על מערכת יחסים, לא מושלמת, לא גרנדיוזית, לא גדולה מהחיים, שהזכירה לי את אותה התרגשות שחוייתי כשקראתי את "ארבעה בתים וגעגוע", זה יושב בערך על אותה נישה לטעמי.

אין לי הרבה מה להוסיף, כדאי פשוט לקרא, בעיקר אם אתה בן 20-39 (פלוס - מינוס ), ובעיקר אם אהבת את "חכמת הבייגלה".
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ