החצי השני של הלילה

שפרה קורנפלד

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה ביתן, בשנת 2012, מכיל 261 עמודים, ספרות » ספרות מקורית


הוסף לסל
קנה חדש: ₪94.00 ₪84.60

ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.865
81% בנות
7 בנים   30 בנות
גיל ממוצע:44
4282 התעניינו בספר


תקציר הספר
ביום חופתה עומדת נערה בת-חמש עשרה בשמלה שאולה, הגדולה עליה בכמה מידות, ומחכה.
את השמלה הטלואה הזו כבר לבשו לפניה עשרות נשים בישיבה הקטנה שעל ההר: כולן נישאו בהכנעה, ילדו בעצב, עבדו את אלוהיהן ברצון ואת בעליהן בצייתנות. אך לה - שצמחה פרא, טיפסה בברכיים שרוטות על גגות, ירדה לחקר סודות ההר והעירה רוחות רפאים מרבצן - נועד גורל שונה.
הגיבורה בלתי נשכחת של החצי השני של הלילה נכנסת אל הפרדס, מציצה ונפגעת, קרועה בין ספרים של קודש ושל חול. המילים האסורות נושאות אותה על פני ימים רחוקים אך גם מנפצות את תמימותה ותקוותיה על שרטון המציאות.
סיפורה מתרחש בספק בית מדרש ספק כת סגורה, אבן שואבת לאבודי דרך, לחולמים, לאומנים ולמטורפים. זהו מקום שבו מופרים חוקי האדם דרך קבע, וחוקי האל לובשים צורה ופושטים כסות. מקום שבו, כשההרים רוקדים כאֵילים, גם הסלעים המוצקים ביותר יכולים להתבקע.
לשונה של שפרה קורנפלד משדכת עברית עם יידיש מהשטעטל של ברוקלין ואנגלית משדות וודסטוק לכדי יצירה מקורית רבת יופי וקסם. בעוצמה ודיוק משרטטת קורנפלד דיוקן רווי געגועים מרים-מתוקים של קהילה מחמירה ופרועה, מרחב של חופש אינסופי ושל כבלים בלתי נראים.
נועה מנהיים


רשימות קריאה בהן מופיע החצי השני של הלילה
2018 | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה אתמול

ספרות מקור-[נ] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 ימיםהתחלתי לקרוא את הספר מייד לאחר שסיימתי את "אמנות ההקשבה לפעימות הלב" של יאן פיליפ סנדקר. אני מוכרחה לומר שבינתיים (אני די בהתחלה) הדמות של וייסגלס ממלאת אותי בושה כיהודיה בהשוואה ליופי, האהבה, והטוהר שמתגלים בדת הבודהיסטית בסיפור המיסטי של סנדקר, המתרחש בבורמה הפרימיטיבית. אנחנו העם הנבחר??? טוב, ברור שאסור לעשות הכללות, וכאמור אני רק בתחילת הספר.
סגנון הכתיבה של שפרה קורנפלד בהחלט מרשים. ברור לחלוטין שהיא מכירה את ההוואי עליו היא כותבת - מה שעוד יותר מבאס ):
התחילה לקרוא לפני 6 שנים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ