תקציר הספר
גאסי פינק-נוטל, חובב הטריטונים בעל פרצוף הדג הזכור לטוב מטוב ויפה, ג´יבס, נידון לארבעה-עשר ימי מאסר משום שנתפס מבוסס במי המזרקה בכיכר טרפלגר בחמש לפנות בוקר. ברטי ווסטר חייב להתחזות לגאסי ולנסוע למלא את התחייבותו של זה באחוזת דווריל, מפני שאם יתגלה שגאסי יושב שבכלא אורבת לברטי סכנה גדולה. ארוסתו של גאסי, מדלן באסט, תפנה את עיניה אל ברטי, כפי שהיא נוהגת לעשות כשארוסה מכעיס אותה, וחיש מהר ימצא עצמו נשוי לה. העניינים מסתבכים כשגאסי מופיע בקמום כשהוא מתחזה לברטי, וכשברטי עצמו צריך גם להגן על נערתו של חברו הטוב קטסמיט, גרטרוד, בתה של בעלת האחוזה האימתנית, מחיזוריו של אסמונד האדוק, שבו בכלל מאוהבת אחותו של קטסמיט. רק ג´יבס, המשרת המסור, המגיע למקום בתחפושת משלו, יוכל בתושייבתו ובתבונתו לפתור את התסבוכת.
בעונת הזיווגים, כמו ברבות מיצירותיו האלמותיות האחרות, על רקע אנגליה אידילית ונאיבית של אדונים ומשרתים, בני אצולה מטופשים למדי, שוטרים כפריים, מבחר נאה שלדודות מזרות אימים וכיו"ב, מתזמר פ.ג´. וודהאוס את קומדיית המצבים המצחיקה עד דמעות שלו בדיוק מושלם ובלשון עשירה ומשעשעת להפליא.

עונת הזיווגים הוא ספרו השלישי של פ.ג´. וודהאוס (1975-1881) הרואה אור בעברית. קדמו לו טוב ויפה, ג´יבס (חרגול 2005) ומשהו רענן (חרגול/ עם עובד 2008).

"הסופר הקומי הגדול בכל הזמנים."
דאגלאס אדאמס

"הסופר המצחיק ביותר שהעלה אי-פעם מילים על הנייר."
יו לורי

"שלמות מבריקה כזאת לא מנתחים, פשוט נהנים מחומה ומזוהרה."
סטיבן פריי


הקורא עיר הקורא מתי
יקי בת ים לפני 5 שנים ו-11 חודשים מענה
פפה צור הדסה לפני 5 שנים ו-1 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע עונת הזיווגים
לקנות בדחיפות!!! | נתי ק. בת 41 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

הכי טובים שיש | אבא של נועה בן 43 מטורונטו רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 חודשיםלקט ספרים מאת פ. ג'. וודהאוס
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של פ. ג'. וודהאוס


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ