שירת ברנדט

פרנץ ורפל

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה-ביתן, בשנת 1991, מכיל 366 עמודים, תירגום: צבי ארד. ספרות » ספרות מתורגמת


הוסף לסל
קנה חדש: ₪98.00 ₪88.20

ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
2 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:49
1271 התעניינו בספר


תקציר הספר
"שירת ברנדט הוא רומן, אך לא בדייה. הקורא הספקן ישאל – מה כאן אמת? מה כאן המצאה? אני משיב: כל האירועים הראויים להיזכר, שהם תוכנו של ספר זה, התרחשו במציאות." כך מתאר המחבר רומן זה, שהרעיון לכתיבתו עלה בדעתו במהלך 1940 בעת מנוסתו מאימי הכיבוש הנאצי בצרפת – מנוסה שהובילה אותו לעיר לורד. זהו סיפורה של ברנדט הקדושה והדרך שעשתה מדמותה של נערה פשוטה למדי, רועת עיזים ומקוששת זרדים, למעלה קדושה בכנסיה הקאתולית.
הכול החל בהזייה, בפגישה עם הגברת שתיאורה הולם את תיאורי האם הקדושה. ברנדט רואה אותה ליד מערה מזוהמת ושבה להתראות עימה. על פי מצוותה של הגברת היא חופרת ומגלה מעיין, הוא מעיין המרפא המפורסם של העיר לורד, אך כאן מתחילה מסכת ייסוריה של ברנדט עקב היחס של החברה הדתית והחברה החילונית. אפילו הנזירה הממונה עליה מסרבת לתת בה אמון וחושדת שהזיותיה אינן אלא העמדת פנים. המאבק בין ההוזה התמימה ובין הממסד הקתולי מתואר ביד אמן, והרוח העומדת בכל ההשפלות – מגיחה המנצחת.

על פרנץ ורפל (1945-1890), שרילקה ראה בו "נציג הדור החדש", כתב שטפן צווייג: "אדם צעיר זה התגלה בבת אחת ועולה על כולנו," ותומס מאן קבע שאינו אלא "הסופר הגרמני המוכשר ביותר בדור זה." בהוצאת זמורה-ביתן ראה אור ספרו המשפחה מנאפולי.


הקורא עיר הקורא מתי
קורא גני תקווה לפני 8 שנים מענה


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ