ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.4
85% בנות
3 בנים   17 בנות
גיל ממוצע:42
3891 התעניינו בספר


תקציר הספר
המחזה מעלה שני נושאים מרכזיים: הקשר בין האומנות לבין החיים, והניסיון לפענח את דמותו של האמן. אפשר לטעון שהמחזה במהותו הוא מחזה ארס-פואטי, כלומר עוסק באומנות עצמה. הוא לא עוסק בשאלה "מהי אומנות" אלא ובעיקר בפרסונה של האמן. האמן מוצג בשתי צורות מרכזיות: הראשונה בדמותו של חננאל- אמן המקריב את אהבתו למען האמנות, שהיא האהבה של חייו. מולו עומד בעל תיבת הזמרה עם תוכי ועם קוף, אמן "עממי", טרובדור, שאינו מצליח אפילו לזכור את מילות השירים שהוא מחבר, ועם זאת נודד בעולם ומצוי בכל מקומות ההתרחשות .
תקציר העלילה: העלילה פותחת בפרידה בין נעמי וחננאל, שבסופהּ הזוג מתחייב להיפגש שתים עשרה שנים לאחר הפרידה באותו מקום ובאותה שעה בדיוק. נעמי נמכרת לעבדות לבן החלפן ואילו חננאל יוצא אל העולם, ו"מוכר" עצמו למלאך המוות (פושט היד/ האימפרסריו) כדי למנוע ממנו להמית את נעמי. ( כאן מופיע מוטיב החוזה עם "השטן" או "מלאך המוות" – מוטיב ידוע בתרבות האנושית).

עלילת המחזה עוקבת אחר גורל שני הנאהבים, התעללות בן החלפן ואביו בנעמי, הצלחתו המטאורית של חננאל , גורל הפגישה כעבור שתים-עשרה שנים שבסופה נעמי מתה, ושנים לאחר מכן, כאשר חננאל נעלם מן העין הציבורית וגורלו.


רשימות קריאה בהן מופיע פונדק הרוחות
ספרים שאני רוצה לקרוא בקרוב | ר י נ ת בת 47 מפרדס חנה רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-11 חודשים

מחכה לך על השידה... | Beatrix Kiddo בת 31 מקריית ים רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שנים ו-9 חודשים


פרסומת

נתן אלתרמן (סופר על המוקד)
המשורר נתן אלתרמן נולד בפולין בשנת 1910. אביו, יצחק אלתרמן, היה מיוצרי ספרות הילדים בעברית לגיל הרך ודודו, ז' אריאל, ערך ספרים רבים, ביניהם סדרת "מקראות" הידועה. נתן עלה ארצה בגיל 15 כדי ללמוד בגימנסיה "הרצליה" בתל אביב. ספר שיריו הראשון למבוגרים "כוכבים בחוץ" ראה אור בשנת 1938 היה מע... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ