תקציר הספר
בלשקוע בספר טוב, נפגש הקורא בשנית עם הבלשית הספרותית הנמרצת תרזדיי נקסט :

חודש בלבד לאחר נישואיה ללנדן פארק-ליין מגלה תרזדיי נקסט שמישהו החליט לחזור 38 שנים בזמן ולמחוק אותו. לאף אחד חוץ ממנה אין ולו בדל זיכרון ממנו. תרזדיי, בלשית ספרותית באנגליה הדמיונית של שנות השמונים, שבה הספרות היא חלק מן המציאות ולהיפך, יוצאת לגלות מי אחראי למחיקה. האם זהו תאגיד 'גוליית' האימתני השולט במדינה? או שמא מעורבים בכך גורמים זדוניים אחרים?

כדי להתמודד עם שאלות אלה וכדי ולהשמיש מחדש את בעלה, תרזדיי צריכה להיכנס שוב לספרים. בעזרתה האדיבה של מיס האווישם, שונאת הגברים מ'תקוות גדולות' של דיקנס, היא לומדת איך לקפוץ מספר לספר, לסגור חורי עלילה ולהילחם בספרזיטים, צורת חיים טפילית החיה בתוך ספרים וניזונה מדקדוק.

לשקוע בספר טוב
שתפו אותי [שליחת קישור לספר בדואר אלקטרוני לחברים באמצעות תוכנת הדואר שלך, ללא טופס]

בדרך היא מגלה שמחזות אבודים של שייקספיר, נדידת הממותות הגדולה, צניחת מכוניות מהשמים והפיכת העולם כולו לעיסה ורודה ומתוקה הם רק חלק ממזימה גדולה שתוכננה במיוחד עבורה. אבל מי עומד מאחוריה? ולמה?

גיבורת הספר: תרזדיי נקסט (נ') 1. נקבה, בלשית ספרותית נמרצת. ההרפתקה הראשונה שלה היתה ב"פרשת ג'יין אייר", מאת ג'ספר פורד [תרגום עברי בהוצאת "מודן"]. 2. ביתו של קולונל נקסט, קצין משמר הזמן לשעבר שירד למחתרת [ר' הרחבה: "זה הזמן" (לא פורסם)] 3. הופעתה הבאה תהיה ב'באר העלילות האבודות'.

לשקוע בספר טוב מאת ג'ספר פורד בהוצאת מודן, מאנגלית: אביעד שטיר,
עיצוב עטיפה: לילך בוהדנה, 342 עמודים.רשימות קריאה בהן מופיע לשקוע בספר טוב
רוצה לקרוא | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה לפני 21 שעות

המליצו לי... | ביבי בת 28 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועלקט ספרים מאת ג'ספר פורד
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'ספר פורד


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ