שער הניצחון / אריך מריה רמרק

שער הניצחון

אריך מריה רמרק
ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.667
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:44
1233 התעניינו בספר

תקציר הספר
שער הניצחון הוא סיפור של נקמה. העלילה המרתקת עוסקת בדוקטור ראוויק, מנתח גרמני שברח מבין ציפורני הנאצים והוא חי בפריז ללא תעודות וללא רשיונות, כששאיפה עזה אחת מדריכה את מנוחתו: לקטול את סוכן הגסטאפו האקה שרצח בעינויים את אהובתו של ראוויק.

פריז, 1939, היא עיר מיוחדת במינה, שאוירתה רווייה מתחים, הומה בפליטים המבקשים להימלט מזוועות המשטר הנאצי המאיים להשתלט על אירופה כשברקע מתקדרים השמים בענני המלחמה הקרבה. ראוויק, פליט אף הוא, מתגורר במלון קטן בצילו של שער הניצחון ועוסק במקצועו הרפואי בחשאי כשהוא מטפל בעיקר בזונות ובחלכאים אחרים החיים בשולי החברה.
בעוד ראוויק מתחקה אחרי האקה המתגלה ונעלם לסירוגין, הוא פוגש בג'ואן מאדו, אישה יפה, שברירית, שחייה אפופים בטרגדיה.
בשער הניצחון אשר נכתב ופורסם מיד לאחר מלחמת העולם השנייה (והיה הצלחתו הגדולה השנייה של אריך מריה רמארק אחרי במערב אין כל חדש) מחייה המחבר את האווירה הדחוסה, המאיימת ונטולת התקווה ששררה בפריז בקיץ הנהדר והמבשר רעה. אימת השואה הקרבה מטביעה את אותותיה בניצני שיתוף הפעולה של צרפתים רבים עם הנאצים, מבליטה את אדישותם של אלה אשר יכלו להציל יהודים ולא נקפו אצבע, ומדגישה את האטימות של "האיש ברחוב" הבוחר בפאטליזם בנוסח: "לי זה לא יקרה."
הספר הוסרט בכיכובם של אינגריד ברגמן, שארל בואיֶה וצ'ארלס לוטון.

אריך מריה רמארק נולד ב-1898 באוסנבריק שבגרמניה. עם סיום לימודיו גויס לצבא ונפצע פעמיים במלחמת העולם הראשונה. לאחר המלחמה התפרנס ממלאכות מזדמנות. ב-1929 כתב את הרומן במערב אין כל חדש, רומן פאציפיסטי על מלחמת העולם הראשונה, שהפך להצלחה כבירה ותורגם ל-45 לשונות. הספר ראה אור בהוצאת זמורה ביתן. ב-1933 היה בין הספרים ששרפו הנאצים. ב-1938 היגר רמארק לשוויץ וב-1947 קיבל אזרחות אמריקנית ומאז ועד מותו ב-1970, חי בארצות הברית ובאירופה, לאחרונה עם אשתו, השחקנית פולט גודארד


הקורא עיר הקורא מתי
Kingscrossing תל אביב לפני 4 שנים ו-2 חודשים מענה
שילגיה פתח תקוה לפני 3 שנים ו-10 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-6 חודשים
©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ