ביקורת ספרותית על מקום תחת השמש (מהדורה חדשה) מאת בנימין נתניהו
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שישי, 17 בפברואר, 2017
ע"י אודי


כתגובה לאחת הביקורות שכתבתי, הציע לי קורא חביב להימנע מפוליטיקה, כאילו ספרות ופוליטיקה הן שני תחומים זרים ומנוגדים. אולי במקרה דנן בו אני כותב על ספר שנכתב על ידי ראש הממשלה אותו קורא יסלח לי.
קראתי את "מקום תחת השמש" בפעם הראשונה לפני קרוב לחמש עשרה שנים. נתניהו היה אז אזרח רגיל לאחר קדנציה סוערת כראש ממשלה ולאחר תבוסה קשה לאהוד ברק שהוביל את המדינה מדחי אל דחי. נתניהו בכתיבה מקצועית ומרתקת שוטח בספר את משנתו הפוליטית ובדרך מנסה לנפץ את הנרטיב הפלסטיני, ואת צביעותם של האו"ם ושל מנהיגי העולם. קראתי בו שוב לאחרונה. לא את כולו, אלא חלקים נבחרים. גיליתי דבר שמתנגדיו לא יעזו להודות למרות שהם מודעים לכך באופן מוחלט. נתניהו הוא אחרון האידיאלוגיים. בימין בפרט ובפוליטיקה בכלל. דעתו על מדינה פלסטינית, על הכיבוש, על הטרנספר וכן משנתו הכלכלית כמעט ולא השתנתה. הוא מאמין בה ופועל לפיה בצורה מרשימה. בתקופתנו בה האידיאולוגיה היחידה של הפוליטיקאים היא להגיד כמה שהאחרים גרועים, מרגיע אותי לדעת שראש ממשלתנו הוא בעל השקפת עולם ברורה ומוגדרת. זאת הסיבה שהוא נבחר פעם אחר פעם, זאת הסיבה שהשמאל ימשיך לשבת על ספסל האופוזיציה עוד שנים רבות. ככה זה שאין אידיאולוגיה.
7 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
רץ (לפני שנה ו-4 חודשים)
אין גדול ממנו במילים - אבל אני מסכים עם מחשבות אין פה אידאולוגיה רבה - חוץ מהישרדות שלטונית, בהיבט הזה לשם הספר בהחלט משמעות מדויקת.
אילסוס (לפני שנה ו-4 חודשים)
ממש אמיץ מצדך ויוצא דופן. אני לא מבין בפוליטקה כלום, אבל מבין את המורכבות של החיים פה ומבין את האגו של האדם. בכל מקרה, אני אוהב לשמוע דברים טובים וכנים ללא אינטרס על ראש ממשלתינו.
מחשבות (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני לא רואה בו אידיאולוג גדול, אבל מתחרים אין לו.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ