ביקורת ספרותית על הסוד הקדמוני - לחיות כמו שהגוף שלך רוצה מאת דעאל שלו
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 8 בפברואר, 2016
ע"י כבש בעור זאב


הספר רשום בצורה אמיצה! המחבר פורש את המסקנות והתיאוריות שלו בצורה חד משמעית, כזאת שכמעט אף פעם אם בכלל לא תקבלו מאנשים אקדמיים. זה יוצר מצב שחלק מהאנשים מעריצים והחלק השני נרתע, שונא ומתלהם, אני באופן אישי מאוד מעריך את המחבר על זה שהוא כן נוקת עמדה, זה הופך את החיים למעניינים יותר, זה אמיתי וזה מראה שבאמת אכפת לו.

בספר תמצאו סקירה קצרה ומהירה של סגנון החיים הקדמוני לפי איך שדעאל שלו רואה את פני הדברים. ב300 עמודים הוא מסכם ומשווה היסטוריה, תזונה וכושר בין האדם הממוצע היום, לממוצע של זמנים קדומים יותר בהיסטוריה ובישביל לתת קצת חמצן לשרשרת העובדות הוא מספר את סיפורו האישי על הדרך (הסיפור מוסיף המון ) הקריאה תיהיה שותפת ונחמדה גם לאנשים שלא רגילים לקרוא סיפרי עיון.

הספר מחבר אומנם בין כל הנקודות אבל את הזווית המחקרית הוא משאיר בצד (יש המון קישורים בספר למאמרים ומקורות מידע) אני בטוח שרוב האנשים יעדיפו את זה ככה, אבל לי באופן אישי כתולעת ספרים ואחד שמאוד מאמין ברעיון שצריך ללמוד מהטבע וההיסטוריה זה קצת היה חסר בגוף הטקסט עצמו.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

דברים שבטח לא שמעתם על פליאו

פליאו יכול להיות גם צמחוני (מה שאומר שהמגיבים מעלי מתחתי ומצדדי כנראה לא קראו את הספר) דעאל מתייחס אליהם בהרבה כבוד ולאורך הספר עונה להם במספר דרכים, בלי לוותר על העובדה ההיסטורית שבני אדם הם אוכלי בשר.

פליאו = סגנון חיים, לא רק דיאטה. זה מזמין אותך לאמץ רק את מה שאתה מבין ורואה לנכון לשלב בחיים שלך... אני רוצה לקחת את ההמלצות על סגנון החיים הספורטיבי... אהה כן... עכשיו גם אני צריך לרשום את ה"כדאי להתייעץ עם רופא"... או לא כדאי להקשיב לתגובות שאתם קוראים באינטרנט.

לסיכום אני אוסיף שניגשתי לספר בסקפטיזם מסוים בעיקר בגלל הטרנד ההיפסטרי, הופתעתי לטובה... אני בהחלט ממליץ, זה לא אומר שצריך לאמץ את דרך החיים הזאת אלה פשוט שכדאי ללמוד, לדעת ולבחון. והספר טוב אז אפשר לעשות את זה בכיף.
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
כבש בעור זאב (לפני שנתיים ו-5 חודשים)
אני חושב שכל המהות של הספר היא מכיוון שאנחנו חיים בחברה שמקדשת את הקדמה והטכנולוגיה בצורה עיוורת ואף אחד לא עוצר לשאול - "מה אנחנו מפסידים מזה?"
אני בעצמי גם לא כל כך מתחבר לגישת ה"פעם היה פה יותר טוב" לדעתי רוב אלה שטוענים את זה הם פשוט אוהבים להתלונן או תקועים בפנטזיה... אבל הסופר מסתכל על זה באופן מעשי ומנסה לקחת (או לתת) את הטוב מפעם שעדין אפשר ליישם בחיים המודרנים... אני לא יודע אם קראת את הספר אבל לי זה לא היה נראה כאילו הוא מנסה להחזיר את הזמן אחורה.

ולא שכחתי, תודה על הלייק :)
בת-יה (לפני שנתיים ו-5 חודשים)
ביקורת טובה לספר די מיותר בחיים המודרניים...
ולפינת הקטנוניות (כמו שפואנטה קוראת לזה): צריך להיות קצת (ולא קצט).3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ