ההצגה הגדולה בתבל

הראיות בזכות האבולוציה

ריצ'רד דוקינס

The Greatest Show on Earth

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת זמורה ביתן, בשנת 2010, מכיל 479 עמודים, תירגום: עמנואל לוטם. מדע וטבע » מדע, מדע פופלארי
שפת הספר: עברית


הוסף לסל
קנה חדש: ₪94.00 ₪84.60

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.409
91% בנים
20 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:36
3704 התעניינו בספר

תקציר הספר
בשנת 2008 הראה סקר דעת קהל של גאלופ שארבעים וארבעה אחוזים מתושבי ארצות הברית מאמינים כי אלוהים ברא את האדם בצורתו הנוכחית לפני פחות מעשרת אלפים שנה. בספר אחר באותה שנה נמצא כי ארבעים ושניים אחוזים מאמינים שכל החיים עלי אדמות קיימים בצורתם הנוכחית מאז ראשית הזמן.

יצירת המופת שפירסם צ´רלס דרווין ב-1859, מוצא המינים, זיעזעה את החברה הוויקטוריאנית עד עמקי נשמתה. דרווין ידע היטב איזו סערה עתידה תיאוריית האבולוציה שלו לעורר, אבל אין ספק שהיה זוקף את גבותיו לנוכח המחלוקת הנמשכת עדיין, כעבור מאה וחמישים שנה. האבולוציה מקובלת כעובדה מדעית על כל מדען ראוי לשמו- ולמען האמת, גם על אנשי דת בכירים -ובכל זאת מיליונים ממשיכים לפקפק באמיתותה. עכשיו נחלץ מחבר רב-המכר יש אלוהים? להעמיד אותם במקומם.

ההצגה הגדולה בתבל היא התקפת-נגד מהממת על חסידי "העיצוב התבוני", המסבירה את הראיות לאבולוציה ובה בעת חושפת את ערוותו של ה"טיעון" הבריאתני הנלעג. ריצ'רד דוקינס עובר על הראיות המדעיות רובד אחר רובד, ומציג נימוקים חותכים לטענתו כי "אנו מוצאים את עצמנו יושבים על זלזל פעוט אחד באמצעו של עץ חים פורח ומשגשג. לא מקרה הוא, אלא תוצאה ישירה של אבולוציה מכוח ברירה טבעית שאינה אקראית."

הספר הזה יוצא לאור בשעה הרת-גורל: ההתנגדות המאורגנת לאבולוציה מסוכנת כיום יותר מכפי שהיתה אי-פעם. במשרדי חינוך ובבתי ספר, בכל רחבי העולם, נעשים ניסיונות זדוניים לקעקע את מעמדו של המדע בכיתת הלימוד. דוקינס יואצ בתקיפות כנגד הבערות הזאת, והאהבה העזה שהוא רוחש לעולם הטבע הופכת טיעון שלילי ביסודו למנחה חיובית שהוא מציע לקוראיו: חזיון החיים בכל תפארתו, מצויר ביד אמן.
הספר מתחיל רע, דוקינס מסתבך בהגדרות מילוניות (המהפכה הסמנטית הסתיימה עמוק במאה הקודמת מי עוד מסתמך על הגדרות של מילון להבהיר מושגים פילוסופיים...) הפרק הראשון סובל מיהירות יתר - אם מטרת הספר לשכנע את הקוראים הספקנים באמיתות האבולוציה, זה בטח לא עוזר להשוות את אלו שאתה מנסה לשכנע אותם למכחישי שואה, כך לא יוצרים אמפתיה.
התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-8 חודשים


התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-9 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ