תקציר הספר
אאוטסיידרים ומורדים הם בני אדם שאינם רוצים, או אינם יכולים, להיות שייכים לרוב, לקונצנזוס, לסדר הקיים. בקרב כלל האנושות הם מיעוט, אך בקרב יוצרים והוגים שהותירו חותם, הם רוב לא מבוטל. קשה להבין ולנתח את האמנות וההגות האנושית ללא הבנת הגורם הרדיקלי והאנטי-ממסדי ביצירתם של ההוגים והיוצרים הגדולים.
ריימונד קארבר כתב עליהם: "קורה שאדם נולד לתוך ארץ זרה ואף על פי שיש לו אב ואם, אחים ואחיות, שפה ותרבות – הוא בעצם ממקום אחר, והוא לא יודע את זה. הוא כואב כל חייו עד שהוא מבין, ומתחיל את המסע חזרה אל ארץ מולדתו, שמעולם לא היה בה, ואף אחד לא יכול להבטיח לו שהיא אכן קיימת..."
ריימונד קארבר, שירים.

גבריאל רעם סוקר את הסיבות המניעות אנשים מסויימים להיות אאוטסיידרים. הוא נוקט עמדה ברורה באשר לגורלם הקשה של האאוטסיידרים והאופציות העומדות בפניהם, מנתח ובוחן מונחים מרכזיים מן האקולוגיה של המרידה והאאוטסיידריות (ניכור, חריגות, קונפורמיות, בורגנות ניהיליזם ועוד), ומגיש לקורא את "האנציקלופדיה לאאוטסיידרים ומורדים" – ההוגים והיוצרים המרכזיים שהציגו אי-נחת מן הסדר הקיים ויצאו ביצירתם נגד הממסד.

"הרימו כוסית לכבוד המטורפים, החריגים, המורדים, עושי הצרות, היתדות העגולות בחורים המרובעים, האנשים שרוצים דברים אחרים. הם אינם אוהבים כללים ואין להם שום יראת כבוד כלפי הסטטוס קוו. אפשר לצטט אותם, לחלוק עליהם, להעלות אותם על נס או לגדף אותם. הדבר היחיד כמעט שאי-אפשר לעשות הוא להתעלם מהם, מפני שהם משנים דברים. הם דוחפים את הגזע האנושי קדימה. אולי יש כאלה שרואים בהם מטורפים אבל אנחנו רואים בהם גאונים, מפני שאנשים שהם מטורפים דיים לחשוב שהם יכולים לשנות את העולם, הם האנשים שיעשו את זה."
סטיב ג'ובס, מנכ"ל ומייסד חברת אפל


הקורא עיר הקורא מתי
אבנר קיסריה לפני 5 שנים ו-2 חודשים מענה
אמיר . תל אביב לפני 7 שנים ו-5 חודשים מענה
גיא לוין חגלה לפני 5 שנים ו-10 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע אאוטסיידרים ומורדים - על העומדים מחוץ ומנגד
ביום מן הימים | Dark בן 26 מראשון לציון רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

רוצה לקרוא | atiasdav בן 26 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני חצי שנה


פרסומתהתחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-9 חודשים
התחלתי לקרוא אותו בתור בקופ"ח. אני חושבת שזו פעם ראשונה ששמחתי שהתור ככה מתעכב. סוחף מהמשפט הראשון, אבל אני עוד די בהתחלה.
התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-9 חודשים


גבריאל רעם (סופר על המוקד)
גבריאל רעם נחשב למוביל בתחום שפת הגוף בארץ. מומחיותו נדרשת על ידי קשת רחבה של לקוחות במגזר הפוליטי, הממשלתי, העסקי והאקדמי. גם אמצעי התקשורת פונים אליו תכופות, כדי לפרש ולנתח שפת גוף של אישים בחדשות.... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ