ביקורת ספרותית על משחקי הרעב - משחקי הרעב #1 מאת סוזן קולינס
הביקורת נכתבה ביום חמישי, 11 בדצמבר, 2014
ע"י אמה סוואן


אמנם העלילה נשמעת מעולה אבל באמת סוזן קולינס? בדרך כלל אני מתאהבת בדמויות הראשיות (לא מבחינה רומנטית) אבל איך אפשר להתחבר למתבגרת מעצבנת ולא ידידותית שכל הזמן מתגוננת מאהבה שלא יודעת מה זה חיוך ומנער מעריץ שנגרר אחריה לכל מקום בלי לקלוט שהיא לא רוצה אותו? העלילה נמרחת קצת ויש יותר מדי תיאורים במקומות הלא נכונים, הדמות שהכי אהבתי הייתה רו ולא היה לי כיף כל כך לקרוא כל כך הרבה עמודים כשאפשר לדעת בוודאות שהיא תמות. והכריכה האחורית... לפי התקציר העלילה נשמעת הרבה יותר מעניינת אבל זה נראה כאילו יש שם קטניס אחרת... לא האחת שרוצחת חיות על בסיס יומיומי אלה קטניס של לה-לה-לה פרחים פרפרים! זה לא קשור!!! אני אישית עדיין לא מבינה למה הספר הזה יותר פופולארי מהרבה ספרים אחרים הרבה יותר טובים שאני מכירה.
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
הינשוף (לפני 3 שנים ו-10 חודשים)
זה בלי ספק הספר הכי טוב שקראתי בחיים וקשה להרשים אותי בספרים העלילה מותחת הספר סוחף אתה לא יכול לעזוב אותו אפילו שגמרתה אותו אותה קורא אותו שוב ושוב ושוב !
אזהרה הספר מתחיל להיות מענין רק באמצע
נערה עם קעקוע דרקון (לפני 4 שנים ו-1 חודשים)
אילו ספרים אחרים לדעתך עוקפים את "משחקי הרעב" באיכותם?
אני מסכימה אתך לגבי קטניס: האפיון שלה כגיבורה המעונה שנשאבה בעל כורחה ולכן המרירות אכן בעייתי. דמייני את הנערה הכי קשוחה וגותית בבית הספר, אבל טובה עם חץ וקשת. היא יותר מדי דברים שלא מתאימים לה בהכרח. תראי את זה במיוחד בספר השלישי, אם תבחרי להמשיך, שם היא בכלל נסחפת בפסקאות חלומיות על זיכרונות מתוקים מאביה, מצד אחד זה מרגיש קלישאתי בהצגה - אבל כן נותן לה נופך קצת יותר אנושי. קשה לאכול אותה, לא אחלוק אתך על זה.1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ