ביקורת ספרותית על Bitch Is the New Black - : A Memoir מאת Helena Andrews
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שלישי, 24 באפריל, 2012
ע"י שיווה


הלנה אנדרוז עיתונאית African American) AA) צעירה, משכילה, ורווקה, המתגוררת בוושינגטון די.סי. כתבה בספר זה את זיכרונותיה (בסה"כ בת 30).


בסגנון ברידג'ט ג'ונסי משופר כותבת אנדרוז בתחילה על ילדותה המיוחדת, אם לסבית, ילדה שחורה יחידה באי שכולם לבנים וסיפור חטיפה מוזר... המשך בהתבגרותה ותקופת לימודיה באוניברסיטה וכלה בחייה היום כאישה מצליחה ועצמאית המחפשת זוגיות ואהבה.


יש משהו מיוחד בסגנון שבו כותבים סופרים צעירים שחורים עכשוויים. השפה מאד ציורית ואולי לא גסה כמו ברחוב אבל אמיתית ולא מתיפייפת. לי נוח עם הסגנון הזה, אולי יהיו כאלה שלא ירגישו כמוני.


אנדרוז מספרת בצורה כנה, פתוחה וישירה מאד על חוויותיה כרווקה, ועל התנסויותיה, גם המיניות, בחיפוש אחר הגבר האידיאלי בזירת הדייטינג בעיר המיוחדת הזו. כתיבתה זורמת, מושכת ומצחיקה מאד!! ההומור שחור (הכוונה לצבע העור לא למקאברי) ומאד שנון. לסביות, בני זוג שמתגלים כהומואים בארון ועוד הרבה סיפורים על יחסים, רווקות ודייטים.


סקס בעיר הגדולה לנשים שחורות, והמסר הוא שנשים שחורות מצליחות נתפסות כ- BITCH אך יש בהן הרבה יותר משנראה לעין. ואני חושבת שבמקרה זה אין קשר לצבע העור וכך לא רק נשים שחורות יהנו מהספר.

האזנתי לספר בהקראתה של אנדרוז עצמה, דבר שהוסיף צבע וקול לחוויה.

הספר מוגדר כספרות נשים (Chic Lit), מהנה, מצחיק, קל לקריאה (להאזנה במקרה שלי) שוטף, זורם ושאר ביטויים המתאימים למים.

טעימה מאנדרוז:
What does 'wifey material' even mean when someone at the Washington Post thinks the headline 'Marriage Is for White People?' is okay? The article, of course, became another one of Gina's and my obsessions. The Washington fucking Post was against us now

כאשר יש גבר המפחד לפלרטט איתה:
Is it because I’m black? Helena asks her girlfriend. “No, it’s because you’re a bitch,” comes the telling response.

Listen, you know you’re in for a heck of a wild roller coaster ride when a sister’s opening line announces,
Problem is, I’m black and I have a vagina
16 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ