ביקורת ספרותית על שיחות עם אחמד טיבי מאת שייקה פורת
הביקורת נכתבה ביום שישי, 21 באוקטובר, 2011
ע"י אבונור


בוגד זוהי דעתי יותר גרוע מפלשתנאי בעזה פשוט ==גייס 5=.
דינם של בוגדים ידוע בכל העולם אבל אנו יפיי הנפש נותנים לזבל הזה במה וחבל
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
tuvia (לפני 7 שנים)
דרך אגב הביקורת לא טובה, זאת היא קריאה לעזרה ולכן סימנתי שאהבתי.אני מבין את המצוקה של אבונור, ויש עוד רבים בתוכנו שהדברים תקועים להם כמו עצם בגרון, לא לבלוע ולא להקיא. זה המצב עם ערביי ישראל!
tuvia (לפני 7 שנים)
כמו כן אסור לשכוח שהוא נבחר ציבור וכולנוציבורו כולנו יודעים שרוב הציבור הזה לא כל כך אוהב אותנו, ובסך הכל הכללי מטרתו הסופית ידועה לנו.( לא לשכוח את התנהגות הציבור הזה בראשית האינתיפאדה השניה אוקטובר 2000- עלה להם בדמים).
בשבילי הוא לא בוגד , הוא אוייב, שחי בתוכנו!, קוראים לזה גייס חמישי.
הוא הופך להיות בוגד כאשר הוא מתחיל לעשות מעשים שהם נגד המדינה
לדוג׳ נסיעה ללבנון לשבת עם נאצראללה! או להשתתף פיסית במעשים אחרים שמסכנים את שלום הציבור. כל עוד אלה הם דיבורים בארץ בפני הציבור שלו מבחינתי אין בעיה. דרך אגב , גם הסתה לאלימות, קריאה לחידוש מעשי האלימות ( כמו ברגותי) , הם מעשים בלתי חוקיים שעליהם צריך להסיר את החסינות ולהעמיד אותו לדין. אבל טיבי לא עבר עברות כאלה, הוא בר חסינות.
ציון (לפני 7 שנים ו-3 חודשים)
לא מבין? כיצד הייתם נוהגים במקומו?
להזכירכם את פולארד-בעיננו אסיר ציון, גבור.
בעיני האמריקאים בוגד.
פולארד בכלא-טיבי שורד - אדם נבון מענין, מסור לעיניין הערבי.
משוכנע שלבלות אתו ערב בשיחה יכול להיות מרתק.
יש להכיר בעובדה שלמרות שהוא חי פה ונבחר לכנסת כדין
(אנחנו מדינה דמוקרטית). מקדם את הנושא הקרוב לליבו.
לזכותנו יאמר שזה שאינו יושב בכלא או "נעלם" מוכיח על סובלנות רבה ומוכיח שהדמוקרטיה שלנו עדיין חזקה.
שלא יהיה ספק איני תומך בדרכו חס ושלום. אבל בהחלט מבין את הדרך. ושוב מציין בגאווה ישראלית שהדמוקרטיה המקומית מספיק חזקה כדי להגן עליו ועל חסינותו כחבר כנסת.
(לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
האם בוגד? אם היה ציוני היה משתף פעולה עם האויב היה בוגד.
אינו מתיימר לתמוך במדינת ישראל (על פי מגילת העצמאות).
איני משוכנע שמקבל גם את רעיון "מדינת כל אזרחיה"
מיצג נאמנה את הציבור שבחר בו -לא אני ולא אתה בחרנו בו.
Hill (לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
אמנם לא קראתי את הספר אבל,
שיחות עם אדם שתומך בטרור ולוקח חלק פעיל בו.. זה במילים אחרות - הקניית/הנחלת האג'נדה שלו במסווה של מילים מסוגננות ושימוש לרעה בדמוקרטיה.
אסף (לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
מושחתים בחליפה לא חסר וברור לכולנו שלא זה העניין כאן. דברי לא באו לתמוך בו ובדעותיו, אין צורך לנסות לשכנע אותי. אם האיש תומך בטרור ומפר את חוקי מדינת ישראל, יש לשם כך משטרה ופרקליטות ובתי משפט שזה עניינם וזה תפקידם.
הערתי נגעה לכך שאין מדובר בביקורת על ספר, אלא על אדם ודעותיו, ולכן אולי זה לא המקום לכך. אם הדברים באו בעקבות קריאה בספר, וביקורת על דברים שאמר בספר - ניחא, למרות שבטוחני שלא זה המצב. זה לא הספר ולא התוכן שלו. כנראה שמספיקה תמונה אחת של האיש בשביל לעורר את הלשון הזו.
Hill (לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
לא רק שהוא בוגד אלא הוא אף תומך באופן פומבי בחמאס והשמדת ישראל. הוא משתתף בעצרות/דיונים/וכו' של גדולי הטרוריסטים. זה מתועד. ואפילו יש ניסיון לתהליך של חקיקה נגד המעשים שלו. בנוסף, הפעולות שלו, הבעת ההזדהות והתמיכה שלו בעולם הטרור - (קרי, האנשים שמעוניינים להשמיד את מדינת ישראל ואת היהודים) מוגדרות כהפרה של החוק. יש פסיקה ודיונים בנושא. כך ש"בוגד" זו מילה זעירה לעומת מה שהוא באמת.
מעבר לכך שהוא מנסה לקדם את הזכויות של הערבים - וזה לכשעצמו לגיטימי, הוא בין היתר מושחת, רק עם חליפה.
אסף (לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
בניגוד למה שכתבת, הייתי שמח לקרוא ביקורת עניינית, אם אכן קראת את הספר, ולא למצוא בדף ביקורת כינויי גנאי כנגד אדם כזה או אחר. לא מצא חן בעיניך הספר? לא הסכמת? לא מסכים עם האיש? מותר לך. אבל לכנות נבחר ציבור (כן, טיבי הוא נבחר ציבור) "בוגד" ו"זבל" לא משרת אותך כלל וכלל אלא להפך. מלבד זאת שלא נראה לי שזו הבמה לכך.
אבונור (לפני 7 שנים ו-5 חודשים)
בוגד מי שחובר לאויב המדינה שלך הוא בוגד.כאשר אזרח משמיץ את מדינתו זוהי דמוקרטיה אבל כשהוא רוצה להשמידה וחובר לאויביה 1 ערפת2 מנהיג לוב המודח ועוד אירועים אחרים אז זוהי בגידה לפי אמות המידה שלי ושל רבים אחרים
יעקב (לפני 7 שנים ו-6 חודשים)
ההרגשה מובנת אני חושב שצריך לראות את הטיפוס הזה בראי התופעה של ערבים ישראלים שמתחנכים ולומדים פה בארץ, ואח"כ משתמשים במטען האקדמי וביכולת שרכשו פה כדי לקעקע את מהות המדינה היהודית.

בוגד? לא יודע, מעולם לא נתתי בו אמון. ואני לא הייתי ממהר להשתמש בזה ברשת, זה עלול להתפרש כעבירה על החוק.

גייס חמישי? נו, למה ציפית? הצהרת נאמנות למדינה?

הייתי מפנה אותך לספר "הסכסוך הערבי ישראלי" בהוצאת משרד הבטחון (קצת ישן, אבל גם אני לא חדש) שרואה את התופעות האלה כמכלול רחב יותר. אני חושב שזו הדרך הנכונה לראות את זה: אחמד טיבי הוא לא היחיד, אלא משרת תנועה הרבה יותר רחבה של ערביי ישראל שנוטלים איזה-שהוא חלק בסכסוך. חלק מזה הוא כנראה בהשפעת הרגשת הקיפוח בציבור הערבי, איסלמיזציה, התעוררות לאומנית, עוד הרבה גורמים.

מזכיר לי את הסיפור עם העקרב והצפרדע - העקרב לא אשם, הוא פשוט כזה.

Solipsism (לפני 7 שנים ו-6 חודשים)
אני דווקא חושב שיש לו שפם חמוד. לגמרי הייתי מגיע אליו לקליניקה.2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ