ביקורת ספרותית על סבריאל מאת גארת' ניקס
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 3 בפברואר, 2019
ע"י פלפל ירוק


את הספר שאלתי מהספרייה לפני כחצי שנה (יש לי קשרים בספריות, זו הסיבה שהספר נשאר אצלי נצח) בהשפעת התגובות החיוביות ביותר בסימניה. התחלתי לקרוא את הספר בהתלהבות אבל לאחר שליש ספר לא הצלחתי להמשיך יותר. הרגשתי אשמה ומוזרה, כולם מהללים את הספר, איך זה שאני לא מצליחה לסיים. מה לא בסדר איתי? לא הסכמתי לוותר על הספר, אמרתי לעצמי שאנסה שוב ושוב, וכך במשך חצי שנה הספר יושב אצלי בבית ואני משכנעת את עצמי שאחזור אליו, כיוון שכולם אומרים שהוא ממש טוב.
היום החזרתי אותו סוף סוף לספרייה וויתרתי עליו. איך זה קרה? קראתי לפני כמה ימים ביקורות על הספר בGOODREADS ופתאום אני קולטת שהספר בעצם מיועד לנוער YA - לפחות כך הקונצנזוס שם. ואז נפל לי האסימון, זה ספר נוער! זו הסיבה שלא הצלחתי לסיים אותו. עכשיו, אל תבינו אותי לא נכון, זה שהוא ספר נוער, לא אומר שהוא לא טוב, אבל לי אישית קשה להתחבר לספרי נוער. אם הייתי קוראת את הספר לפני שנתיים לכל הפחות, אני חושבת שהייתי דווקא נהנית.
ותנחשו מה אני הולכת לעשות השבוע- ללכת לספריה לקחת ספר נוער/פנטזיה שמהללים אותו בGOODREADS, כן כן. ממש כך. התקציר מצא חן בעיני ואני בוחרת להיות אופטימית- שאולי, אולי, אוהב אותו. ׁ(אם אתם סקרנים- לספר קוראים The winner's curse)
סיכומה של ברברת:
לא נהניתי מהספר, כיוון שהוא יותר מידי "נוער" בשבילי. אין זה אומר שהספר לא טוב- ראו את התגובות האחרות.
6 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה6 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ