ביקורת ספרותית על תור הפלאות מאת אהרן אפלפלד
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 3 בנובמבר, 2018
ע"י פסיכולוגית


אהרן אפלפלד הוא אחד הסופרים - אם לא ה-סופר - הטובים ביותר שקראתי בחיי. בזמן זה אני אובססיבית לגמרי אחר יצירתו המדהימה ומעוררת ההשראה. גם הספר הזה, כמו ספריו האחרים, פשוט נפלא. אין מילים לתארו. כתוב בכל כך הרבה רגישות, בכל כך הרבה יופי, שזה פשוט לא ייאמן. אנא קראו אותו כי הוא ספר חובה בכל בית!

בנוסף, לאחר התלבטות, אני רוצה לציין שבספר ישנן כמה טעויות הגהה שחרו לי. אני כמובן לא זוקפת את הטעויות האלו לחובתו של אפלפלד הסופר המעולה אלא אך ורק לחובתם של עורך הספר, המגיהה של הספר (אם בכלל הייתה) וההוצאה לאור החתומה על הוצאת הספר, הוצאת הקיבוץ המאוחד.

הנה טעויות ההגהה: 1. עמוד 11, שורה 6 מלמטה, כתוב: "מובן, אמרה הקשישה," במקום: "מובן," אמרה הקשישה. 2. עמוד 12, שורה 16 מלמעלה, כתוב: "סבלונותו פקעה" במקום "סבלנותו פקעה". 3. עמוד 83, שורה 3 מלמעלה, כתוב: "עם ריחו תרופות מילאו את החלל" במקום: "עם ריחות תרופות מילאו את החלל". 4. עמוד 122, שורה 13 מלמעלה, כתוב: "הושיט את ידו כלפי השדרה ואמרה" במקום: "הושיט את ידו כלפי השדרה ואמר". 5. עמוד 148, שורה 13 מלמטה, כתוב: "ישבה מכנוסת בעצמה" במקום: "ישבה מכונסת בעצמה". 6. עמוד 158, שורה 9 מלמעלה, כתוב: "אני," אמרה סוזי" במקום: "אני," אמרה זוסי" כי שם הדמות היא "זוסי" ולא "סוזי". 7. עמוד 175, שורה 14 מלמעלה, כתוב: "ובקול שהיה בה הרבה כוח" במקום: "ובקול שהיה בו הרבה כוח".

חשוב לציין שאני מציינת את טעויות ההגהה האלו רק כדי שהן יתוקנו במהדורות הבאות של הספר - שאני מקווה שהן אכן תצאנה. כמו כן, להבא, הוצאת הקיבוץ המאוחד צריכה לשלם למגיהה טובה שלא תעשה טעויות כאלו - בעיקר כשמדובר ביצירת מופת כמו ספר חשוב זה.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
סקאוט (לפני 7 חודשים)
לא נכון. לדעתי אתה טועה. אתה מוסיף לאתר בדרכך שלך.
מחשבות (לפני 7 חודשים)
סקאוט, בלעדי היה לכם הרבה יותר נוח. בשביל מה לכם משטרת המחשבות?
מחשבות (לפני 7 חודשים)
בפסיכולוגיה יש לי כבר תואר ואני מעדיף מיטה על ספה.
Tamas (לפני 7 חודשים)
מחשבות, אתה צודק. אבל לא נראה לי שכדאי להשקיע אפילו בתגובה ולא רק בלייקים. נראה לי שזו כרוניקה של כישלון ידוע מראש. בקצב הזה עוד תמצא עצמך על ספת הפסיכולוגית....חבל....
סקאוט (לפני 7 חודשים)
מסכימה. ומחשבות, מה היינו עושים בלעדיך, אה?
מחשבות (לפני 7 חודשים)
אם הערצה, למה לקלקל עם סקירות הגהה במקום סקירות תוכן?
סקאוט (לפני 7 חודשים)
מחשבות, לפחות היא מעריצת אהרן אפלפלד. גם משהו! (:
מחשבות (לפני 7 חודשים)
ולכל נותני הלייקים המיותרים. אין לכם ביקורת עצמית לגבי מה אתם מעודדים?
מחשבות (לפני 7 חודשים)
כשאני מנחש לפני שאני נכנס לסקירה שלך, שתעסקי בעיקר בטעויות הגהה, כבר אני נרתע. את המגיהה הלאומית? אין לאפלפלד תוכן לספר עליו?
אכן, אפלפלד אהוד עלי מאוד. אבל היתכן שלא קראת את מאיר שלו או גרוסמן?
חמדת (לפני 7 חודשים)
ההרחבה שאת מקדישה בביקורת חסרת טעם לי כקוראת ועוד תופסת מחצית מהביקורת עצמה . יותר כדאי להתמקד על העלילה או מהם הדברים שהרשימו אותך.5 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ