ביקורת ספרותית על חומת אש - הקמפוס #4 מאת טום קלנסי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 15 באוגוסט, 2018
ע"י Mero


חומת אש, טום קלנסי
סוגה: מתח
במילה אחת: עלייתם של האקרים
דירוג: 4 כוכבים

בקצרה: עבור צוות המבצעים של ‘הקמפוס‘, יחידת הביון החשאית, היתה משימת החיסול באיסטנבול מורכבת למדי, אך שגרתית. הם לא תיארו לעצמם שדווקא עניין טכני שולי לכאורה - מחשב שנמצא בזירת החיסול - ישפיע באופן כה מרחיק לכת על ביטחונה של ארצות־הברית.
עם חזרתם לוושינגטון מתברר לאנשי ‘הקמפוס‘ כי הם מעורבים בעל כורחם ביוזמה מלחמתית אנטי־אמריקנית מתוחכמת מאי־פעם. כאשר זרועות המתקפה מתפרשׂות ומשלבות לוחמת סייבר הפוגעת בתשתיות קריטיות עם פגיעה בחיי אדם, נאלץ ג‘ק ראיין, נשיא ארצות־הברית, להפעיל את כל המשאבים הביטחוניים העומדים לרשותו כדי להתמודד עם זירת הלחימה החדשה הזו.
כעת צריכים ג‘ק ראיין ג‘וניור, דומינגו שאבז וחבריהם לצוות ‘הקמפוס‘ לנוע על הציר שבין בייג‘ינג לוושינגטון ובין רובים לסוסים טרויאניים, ולהפעיל מיומנויות ריגול ולוחמה חדשות בניסיון לנטרל את מקור המתקפה המתוחכמת על מולדתם. יש רק בעיה קטנה אחת: מישהו הצליח לחשוף את ארגון הביון הנחבא שלהם, ומאיים לא רק על חייהם וחיי יקיריהם, אלא על הסדר הפוליטי העולמי כולו.

מתח: קלנסי במיטבו. רמת המתח בספר גבוהה לאורך כל הספר, למרות שחלק מזה מופרח (שוב קבוצה של כמה אנשים מכניעה אימפריה שלמה).

טכנולוגיה: קורס מבוא על האקרים לכלכלנים.
כאשר אתה סופר מצליח כמו קלנסי, עומד לרשותך צוות שילמד לעומק עולמות חדשים (האקרים) ויזקק את זה לצריכה להמונים. נהניתי לקרוא על העולם הזה (ואני חלק ממנו) ורק הפריע לי התרגום של כל המושגים הטכניים לעברית (מתרגם יקר, אנחנו לא משתמשים במושג רשתות מרחב אווירי – אף אחד לא מבין מה זה. Air Gap נשמע הרבה יותר טוב וברור). גם לא פצחנים (האקרים).

אלימות: אין כאן אימה, אבל אלימות כמיטב המסורת של קלנסי יש ויש.

סקס: לא זוכר שנתקלתי במשהו שאינו בטוח לנוער.

מתאים ל: חופשה, נסיעות ארוכות, אוהבי מתח

קריאה חוזרת: לא

ספרים נוספים בסגנון (שקראתי): כל ספרי קלנסי

סיכום: לאחר שנים רבות שנמנעתי מספרים שלו, הגיע לידי הספר הזה שהוא טוב וכיפי. זה כישרון להחזיק את הקורא במתח לאורך כל הספר. המבוא לסייבר והאקרים מוגש יפה (חוץ מתרגום ז'רגון הסייבר שעדיף להשאיר באנגלית) ולא מעיק. עוד ספר טוב שלו.
13 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ