ביקורת ספרותית על גבירת חצות - מיומנויות אפלות #1 מאת קסנדרה קלייר
הביקורת נכתבה ביום שבת, 16 בספטמבר, 2017
ע"י תולעת ספרים חולמנית


עם הספרים של קסנדרה קלייר יש לי יחסי אהבה שנאה.
מצד אחד אני נהנית מהם. ומצד שני יש בהם דברים שמעצבנים אותי. גם בסדרה עם קליירי וג'ייס (שאת שמה אני לא זוכרת במדויק, סליחה) וגם בספר הזה.

תקציר קטן: סדרה של רציחות שולחת את אמה ואת בני משפחת בלאקתורן, שאיתם אמה גדלה והם לה כמשפחה, לחקור אותם, מתוך החשד שהאחראי להם הוא גם האחראי לרציחת הוריה של אמה. ומעבר לרצון של אמה בנקמה, הצלחה בחשיפת הרוצח תזכה את בני משפחת בלאקתורן במשהו שהם רוצים יותר מכל. במהלך החקירה מתגלות ונרקמות אהבות, אסורות יותר ואסורות פחות, ומתגלים גילויים, טובים יותר וטובים פחות.

אז העלילה כאן הייתה די טובה. היה מתח, הספר זרם והתקדם ובכללי היה מעניין. ונראה לי לא הוגן לדרג אותו בפחות מ4 כוכבים בהתחשב בעובדה שכמעט לא עזבתי אותו עד שגמרתי אותו. אבל כפי שכבר כתבתי, היו בו דברים שעצבנו אותי. אז לא דירגתי את הספר. כי אני לא סגורה מה דעתי עליו.

נתחיל בזה שאמה כמובן כל כך יפה (אהמ אהמ קליירי) ומקסימה. ואת ג'וליאן די חיבבתי אבל למה תמיד חייבים להיות להם (אהמ אהמ ג'ייס) עיינים כל כך מושלמות ושיער כזה מדהים והכל כזה מושלם?? אררר תעשו יותר דמויות ממושקפות, שמנמנות, שחורות או חומות עיניים, קצת פחות מושלמות.
ושוב המוטיב החוזר של אהבה אסורה (לפחות אין משולש אהבה עם אמה). נו באמת, הם לא מפסיקים לחשוב אחד על השני שזה די מעצבן לפעמים.

(ולמה לכולן יש צמות? ועוד כשהן יוצאות להילחם. אף פעם לא חשבתי שצמות הן תסרוקת נוחה במיוחד.
אבל טוב, זה לא שיצאתי אי פעם לקרב.)


וכל כך התעצבנתי בסוף!!

*ספוילרון*

למה אמה למההה!??
אוך רציתי להרוג אותה כשגמרתי את הספר
אולי תצילי את ג'וליאן אבל איזה מין חיים יהיו לו בלעדייך?

*סוף ספוילרון*

אבל אהבתי את כריסטינה ואת מארק מאוד. את כריסטינה אהבתי פשוט כי היא כריסטינה. ומארק כזה מיוחד, פשוט אהבתי את הדמות שלו. והשפה שלו, אוך, אני מתה על השפה שלו. והילדים של משפחת בלאקתורן.
והרעיון של פרבאטי (מקווה שככה כותבים) מצא חן בעיני (חידוש מעניין). וגם את הרונות אהבתי- את המגוון המיוחד שלהן (סליחה שאני יוצאת מנקודת הנחה שמי שקורא את הביקורת קרא כבר ספרים קודמים של קסנדרה קלייר).
העלילה בכללי באמת לא הייתה רעה, והכתיבה טובה (אם כי הייתי מורידה מהתיאורים של בינו לבינה).

מי שאהב את הספרים הקודמים של קסנדרה כנראה גם יאהב את הספר הזה, ומי שלא-
מוזמן לנסות, כי בכללי הספר לא רע :-)

תודה וקריאה מהנה!
3 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה3 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ