ביקורת ספרותית על שעות הקטיפה - פרוזה # מאת אליסון ריצ'מן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 31 במאי, 2017
ע"י זלי


סיימתי הבוקר את הספר שגם הוא סיפור נוסף מהשואה ובספר זה צרפת במלחמה שגם היא נפגעה קשות במלחמת העולם השנייה
הספר מתאר רומן חזק ועמוק שמתנהל בתוך אירועי המלחמה. איך וכיצד משפחה מצליחה לברוח מציפורני הגסטאפו. איזה מחיר כבד משלמים הבורחים כולם מבתיהם ונוטשים את כל היסטוריית החיים ומתחילים בחיים חדשים במידה ומצליחים לברוח ובדרך כלל לארצות הברית כי שם הכי בטוח להם. בספר מתואר בית מיוחד בתכולתו ובייחודו שהיה סגור 70 שנה בלי להיפתח אף פעם וצאצאי המשפחה מגלים זאת רק אחרי 70 שנה. המשפחה נטשה בלי ברירה את הבית המיוחד ביופיו ובתכולתו ואף אחד במשך כל השנים לא התקרב או נכנס לבית. סיפר מרגש מעניין וסוחף.
5 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
זלי (לפני שנה ו-6 חודשים)
לי יניני אני מאוד מתייחסת להמלצותיך כי את מאוד קרובה לטעמי וספרים על השואה אני קוראת המון כי אני ובעלי ילדים של ניצולי שואה למרות ששנינו ילידי יפו. בעלי לא קורא בכלל ואני לא הפסקתי מכתה א' לקרוא ספרים זאת אומרת 60 שנות קריאה בלי הפסקה גם כשהייתי ידועה כילדה מופרעת ביפו, ילדה שלא מתאימה לאשכנזים. ככה אמרו לי כל הזמן.
לי יניני (לפני שנה ו-6 חודשים)
זלי תודה וחג שמח. כפי שראית גם אני קראתי, סקרתי ואהבתי למרות שהוא אינו חף מחסרונות. עד כה קראתי את כל הספרים של אליסון ושימי לב שכולם עוסקים בשואה ובאירועים אמיתיים. גן המכתבים שעסק בשואה באיטליה ואהבה אבודה.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ