ביקורת ספרותית על נווד באפריקה מאת שאלתי לוי מסעוד
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום רביעי, 15 במרץ, 2017
ע"י MRL


“השמיים נפלו.
נזרקתי למרתף הכלא האפל. אזיקי ידיי הוסרו והופשטתי מבגדיי עירום לגמרי. נצטוויתי לשבת על רצפת הבטון הקר והמזוהם. נכבלתי שוב בידיי וברגליי ואז באו המכות. הם בעטו בי בכל הגוף כאילו אין אלוהים, בגב, בבטן, בראש... לאחר שהתעייפו הלכו לדרכם.
הושארתי מדמם בנפשי ובגופי.
אני בשאול תחתיות, בעלטה, על הרצפה הקרה, בטון וסורגים. ניסיתי להפסיק לחשוב. ידעתי שבכוחן של המחשבות להמית, לקחת את שארית נשימתי...
גופי כבה מעייפות ויסורים... ניסיתי לעצום עיניים ולהיעלם, אבל היתושים כמו עבדו בשירות בית הכלא. הם שרפו את עורי, את כל גופי על אש קטנה...”
מי מאיתנו אינו נושא בלבו תשוקה להגשים חלום כמוס, לשנות את החיים מן הקצה אל הקצה, לנטוש את הביטחון, את המוכר והנוח ולצאת להרפתקה מסעירה, מפחידה ומסקרנת, להתמודד עם סכנות, מחלות, התקפות, חיות טרף מסוכנות. לגלות את העוצמה החבויה בתוכנו ולצִדה את החולשה והאימה?
ולמי יש אומץ להגשים חלום כזה?
זהו סיפורו של אדם יוצא דופן שעזב את אירופה הנוחה, השאיר מאחוריו בית, עבודה, משפחה וביטחון ובחר לחיות חיי נווד במדבריות ובג’ונגלים של אפריקה. כבר שש שנים הוא נודד לבדו בין מקומות נידחים, מסוכנים וקסומים, בטבע הפראי, הבתולי של אפריקה השחורה, וכל רכושו הוא רכב קרוואן, מצלמה וגיטרה.
חיי נווד – מפסגות של אושר עילאי ויופי עוצר נשימה – לתחתיות שאול, אימת המוות ופחדים קמאיים;
ממפגש עם עדת צבועים רעבים במדבר השומם, צרעות קטלניות ונחשים ארסיים, עד רוך, טוב לב, אהבה, חסד וחמלה ואכפתיות של אנשים עניים החולקים אתך את מנתם הדלה.
סוחף, מרתק, מצחיק, מפחיד, מפתיע, חושפני, מסעיר, עוצר נשימה, עשיר בסיפורים, בהרפתקאות ובתצלומים מרהיבי עין – ובין דפיו מסתתרת באביס המסתורית.
נווד באפריקה לוקח אותנו למסע מרתק ומסעיר מכפר לכפר, ממדינה למדינה, מסע הנערך לא רק בנופי הפרא הקסומים אלא גם בנבכי נפשו של האדם, יצריו וחלומותיו – מסתרי הגאות והשפל של בני אנוש.
12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
דני בר (לפני שנה ו-4 חודשים)
כל כך הרבה סופרלטיבים על ספר אחד..
כנראה שהוא באמת ספר טוב.
כרמליטה (לפני שנה ו-4 חודשים)
סקירה יפה. תודה
בת-יה (לפני שנה ו-4 חודשים)
נשמע ספר נפלא. תודה.
מחשבות (לפני שנה ו-4 חודשים)
אני. אני נסיך פולני ולא יכול להתרחק מאזורי הנוחות שלי מטר. לא רוצה נמלים רצחניות, פילים מוטרפים וחניתות מאיימות.
לי יניני (לפני שנה ו-4 חודשים)
תודה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ