קראתי ב 2017 גל בן 28 מראשון לציון


הדפסה:
» כפסיפס תמונות
» כטבלת טקסט
» כטבלת תמונות וטקסט

» לרכישת ספרים מהרשימה
רשימת הקריאה הינה אישית.
מכילה 24 ספרים.
גררה 136 צפיות.
עודכנה לאחרונה לפני 7 חודשים.

מה דעתך על הרשימה?
1. אי-ציות / אלברטו מוראביה
5.8
2. ארבעה אבות - ספריה לעם #731 / אמיר זיו
13.7 ספר נהדר! כתיבה מצוינת. סיפור המסופר לאורך שנים מפיהם של שלושה דוברים, והכותב מצליח לתת ייחודיות לכל אחד מהסיפורים האלה, בלי להרגיש מאולץ מדי. סיפור על יחסי- משפחה, על החמצה, על התאהבות ועל העברה בינדורית. לכאורה, טרגדיה שמובילה לטרגדיה. אבל אולי גם תוצאה של שרשרת מעשים שאנשים ביצעו בעצמם. ומי משלם את המחיר?! כל פעם הילדים....
3. בית קיץ עם בריכה / הרמן קוך
21.03.2017 לא אהבתי. לא את הרעיון, ממש לא את הביצוע, לא את הניסיון להיות "מתוחכם" שהרגיש בעיקר כמו הצלחה להתחכם, לא את הדמויות (ולא כי הן אמורות לעורר סלידה אלא כי הסלידה הזו היא נורא מאומצת). לא מרגיש אמין ולא נוגע כרומן, ולא מספיק מוצלח כמותחן.
4. דיבס : הילד המחפש את זהותו [2010] / וירג'יניה אקסליין
5. האדם מחפש משמעות - מבוא ללוגותרפיה / ויקטור פראנקל
24.4.17
6. המאהב / אברהם ב. יהושע
25.7- נהניתי מאוד. ספר של התרחשות, פרטי העלילה הם רק תירוץ למלא את העמודים בריח של זמן ומקום, בדמויות מעניינות, חזקות וחלשות- אחת אחת. נהדר.
7. המבשר - פקד קונרד סייר #10 / קארין פוסום
7.8- כתבתי עליו ביקורת
8. הנער בפיג'מת הפסים / ג'ון בוין
4.8
9. הפרטים שהושמטו / תומס ה' אוגדן
30.5 סיפור חיים שבהחלט מעורר אי נוחות ומסתיים בתחושה שלעתים גם גלגל אי הצדק מסתובב ולא ברור מה יעצור אותו. מבטא בצורה כואבת את "הרוחות מחדר הילדים" שהורים מעבירים לילדיהם מצד אחד, ומצד שני מעלה תהיה על מה גורם לאדם לפתח חוסן ולהצליח להתמודד עם אירועי חייו ולא לאבד את עצמו בתוכם. העלילה מושכת אותך לעבור מדף אחד לבא אחריו, אבל הכתיבה מעט לקונית ולעתים נדמה שהדיאלוגים נכתבו כאילו הדמויות אומרות בדיוק את מה שהן מעוניינות לבטא, כאילו נכתבו מנק' מבטו של הפסיכולוג שהמטופל אומר לו דבר מה ואז הוא אומר "אני מבין ממך ש...". .
10. הקורא ברכבת של 6:27 / ז'אן פול דידילורן
05.04.17 ספר קליל שהעביר אחר צהריים נחמד. הביקורות עליו באתר אומרות הכל- המפגש עם אותם אנשים "שקופים" והצגת דמותם המורכבת והמעניינת כל כך, שראוי להציג ולו אך בפני דרי "בית ההורים", שדווקא בסוף חייהם שלהם מצליחים למצוא עניין גם בחיי האחרים.
11. וזרח הלילה / אילה בן-פורת
11.04.17 ממש לא התלהבתי. השפה כביכול נערית אבל אין שום התעלות בין המילים. הספר רץ וקראתי בערך תוך יום אחד, אבל לא לקחתי איתי כלום מן הקריאה, וחבל.
12. ויהי בוקר - סדרה לספרות יפה / סייד קשוע
22.9- כתיבה עיתונאית-מרוחקת, שלעתים מצליחה לגעת יותר ולעתים פחות. גדולתו של הספר בעיקר בסופו, בתחושות שהוא מעורר וגם בסימני השאלה. האם פתרון הסכסוך הוא באמת כה פשוט? האם יש דרך נכונה יותר או פחות לעסוק בשאלת הזהות של ערביי ישראל? בקיצור, נחמד- אבל לא חובה.
13. וכי נחש ממית / ישראל סגל
9.7 סיפור עצוב על קרע בין שני אחי- האחד נעשה גדול בעולם הדת, והאחר חילוני לחלוטין. מעניין ועצוב. הכתיבה טובה, אבל לעתים מטושטשת מדי. לקראת סיום כבר הייתה תחושה של מיצוי, ואז הגיע הפרק האחרון שחתם את הספר בעצב גדול ובתחושת חוסר צדק.
14. זעם / פיליפ רות
27.5.17 טרגדיה מצוינת. פיליפ רות כותב באופן שהוא רק לכאורה מציג את האירועים כפי שהתרחשו ונטול תיאורי עומק אודות עולמם הפנימי וחוויותיהם של הדמויות בסיפור, אבל מצליח לטעת הרבה רגש, ובאופן ספציפי גם זעם, בקרב הקורא. זוהי טרגדיה שהיא תולדה של בחירות נדושות ופעוטות אך גם תולדה של העת בה היא מתרחשת. כתוב נהדר, כתיבה צנועה כזאת, אבל מאוד מרגש.
15. טווס בחדר מדרגות / גלית דיסטל אטבריאן
5.6.17
16. ימי שלישי עם מורי - כריכה קשה / מיץ' אלבום
23.8- חמוד, כנראה הרגיש "משנה חיים" יותר בשנות ה-90, אבל היום בעידן הפייסבוק והווטצאפ נראה שאנחנו מקבלים בכל כך הרבה דרכים את אותם מסרים. בכל זאת, לפעמים מורי הצליח לנסח עבורי במילים מחשבה שרצה לי כבר תקופה. וכן, הקשר הזה שנרקם, בין "מאמן" לתלמידו, מעורר תחושה של קנאה.
17. מועדון קרב / צ'אק פלאניוק
23.12
18. נסיעה / יאיר אסולין
7.6.17 100 עמודים מהירים,לא מעניין במיוחד.קצת מעיק אבל לא בקטע רגשי וטוב.
19. סוס אחד נכנס לבר - פרס מאן בוקר הבינלאומי 2017 / דויד גרוסמן
12.7 כתבתי ביקורת
20. סיפור חלום - בצירוף מכתב לשניצלר מאת זיגמונד פרויד - כריכה קשה # / ארתור שניצלר
27.3.17 ספר לנשימה אחת. כשמו הוא- סיפור חלום- סיפור קצת הזוי, שנדמה שנע בין ספירות של הזיה, מציאות ופנטזיה. לקריאת ערב אחת- מעניין, נחמד ונוגע בתאוריות פסיכודינמיות (כמו שמנסים לתאר בהערות שבסוף הספר). אבל- לא מרגיש שמשהו ממנו יישאר איתי...
21. פחד / סטפן צווייג
23.5.17 כתבתי עליו סקירה
22. ציפור ישנה - ספריה לעם #448 / יוכבד רייזמן
04.04.17 סיפורי החיים של בני משפחה חרדית מתרוצצים מעל למיטתה של פייגי הישנה המדומה. קווי העלילה נוגעים ומתחברים (אחד לשני וגם לי עצמי). כתוב נהדר.
23. קן הקוקייה [מחודש 2009] - עיצוב עטיפה: אמרי זרטל # / קן קיזי
מיום רביעי 09/08/17 עד יום שבת 19/08/17. 19.8- ספר נהדר. ללא כל ספק בין הטובים שקראתי בחיי. פשוט חוויה של קריאה. כתיבה שעושה חשק לשקוע בספר מצד אחד, ולמשוך את הקריאה בו על פני עוד ועוד ימים מצד שני. ברור, קריא, אמין. הדמויות נהדרות וחזקות. אני רוצה לכתוב ביקורת אבל בינתיים עוד קשה לי למצוא מילים. מחכה לראות את הסרט בעקבות הספר.
24. שתהיי לי הסכין / דויד גרוסמן
19.03.2017 מאלף.. הכתיבה היא חגיגה לעיניים. ויש כל כך הרבה קטעים שמיטיבים לתאר אפילו את המתחולל בנבכיה הפנימיים של נפש האדם. קשה להתמסר, אבל בסוף זה בא, ובענק! אני צריך לכתוב עליו סקירה.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ