תקציר הספר
אי - ציות הוא סיפור התבגרותו של נער חולני במשפחה בורגנית, המגלה את סודות הארוטיקה, ליקה, גיבור הספר, מתנתק מילדותו, מתחביביו הישנים, מהרכוש שצבר בילדותו ומהוריו, ובסופו של דבר הוא מואס בתברה הסובבת אותו ואף בחיים עצמם. מורביה מיטיב לתאר את מערבולת הרגשות והמחשבות הסוחפת את גיבורו הצעיר ומרחיקה אותו מחוף המבטחים של התום והטוהר, האי - ציות הופך כאן למרידה של הגוף החולני בנער המתבגר ושל הנער המתבגר בחברה ובחיים. הרומן בוחן את הזיקה בין הדחף המיני לחברה ואת מקומו של הארוס בחיי האדם. יצירתו הענפה של אלברטו מורביה (1990 - 1907) היא מפסגות הסיפורת האיטלקית של המאה העשרים, תיאור תהליך ההתבגרות מתואר אף בספר אחר של מורביה - אגוסטינו (הוצאת כרמל, 2001).


רשימות קריאה בהן מופיע אי-ציות
ספרות לטינית | אב''פ בן 46 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 חודשים

הייתי רוצה... מתישהו... | ambitious בת 27 מהלא נודע רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה ו-11 חודשיםאלברטו מורביה (סופר על המוקד)
אלברטו מורביה (באיטלקית: Alberto Moravia, שמו בלידתו היה אלברטו פינקרלה (Alberto Pincherle); ‏28 בנובמבר 1907 – 26 בספטמבר 1990) היה סופר איטלקי ועיתונאי. הרומנים שלו עסקו בנושאים מודרניים כמו מיניות, ניכור ואקזיסטנציאליזם. הוא ידוע, במיוחד בשל הרומן הראשון שלו האדישים (Gli Indifferenti) שפורסם ב-1929 ובשל... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת אלברטו מורביה
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אלברטו מורביה


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ