תקציר הספר
* למה בונוסים שמנים עשויים דווקא לפגוע בתפקוד של מנהלים בכירים?
* מה מניע אותנו לבזבז זמן וכסף, ואפילו לקחת סיכון, רק כדי לנקום במישהו, והאם זה משתלם?
* למי נתרום יותר – לילדה אחת במצוקה או לניצולים רבים של רעש אדמה?
* למה הסיכוי שנמצא בן זוג מתאים באתרי היכרויות נמוך מאוד?
* מדוע יש הבדל עצום בין מה שאנחנו חושבים שגורם לנו אושר ובין מה שבאמת גורם לנו אושר?

לאחר שחשף בפנינו את הכוחות הסמויים שגורמים לנו לקבל החלטות לא נבונות ולחזור שוב ושוב על אותן טעויות, הכלכלן ההתנהגותי דן אריאלי מרגיע אותנו – אנחנו לא רציונאליים, אבל זה לא נורא. יכולת השיפוט שלנו אולי מושפעת מציפיות, רגשות ונורמות חברתיות, אך יש לזה גם יתרונות רבים בחיי היומיום – הן בעבודה והן בבית. לפעמים הנטיות האי-רציונאליות שלנו הן ממש ברכה, מפני שהן מסייעות לנו, למשל, להסתגל לסביבה חדשה, לבטוח באנשים ואפילו לאהוב את ילדינו.

באמצעות מחקרים מפתיעים, שלל ניסויים מקוריים וסיפורים אישיים מרתקים, אריאלי מגלה לנו מה מלמדים אותנו משחקי לגו על ההנאה במקום העבודה, איך זה שהוראות הרכבה מבלבלות דווקא עוזרות לנו, מה עדיף - עיסוי קצר שמופרע באמצע או עיסוי ארוך ורצוף ומה אפשר להסיק מסירת קאנו על חיי האהבה שלנו. לא רציונאלי אבל לא נורא הוא ספר מעשיר, מענג ומחכים, ספוג בהומור עצמי, המסביר לנו כיצד להשתמש בדפוסי החשיבה המוטים שלנו לטובתנו ולשפר את הדרך שבה אנחנו עובדים, יוצרים ומנהלים את חיינו.

דן אריאלי הוא פרופסור לפסיכולוגיה ולכלכלה התנהגותית באוניברסיטת דיוק ומלמד גם בבית הספר לניהול, במרכז למדעי המוח הקוגניטיביים ובבית הספר לרפואה שם, וכן במרכז הבינתחומי בהרצליה. יש לו תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, דוקטורט בפסיכולוגיה קוגניטיבית מאוניברסיטת צפון קרוליינה ודוקטורט במנהל עסקים מאוניברסיטת דיוק.

מחקריו של דן אריאלי התפרסמו בכתבי עת אקדמיים חשובים ובעיתונות הפופולרית, בין השאר ב"ניו יורק טיימס", "וושינגטון פוסט", "וול סטריט ג'ורנל", "בוסטון גלוב", "סיינטיפיק אמריקן" ו"סיינס". הוא מופיע ברשתות הטלוויזיה CNN ו-CNBC, בעל טור קבוע ב"כלכליסט" והגיש ב-2010 סדרת הרצאות בנושא קבלת החלטות באוניברסיטה המשודרת בגלי צה"ל. מחלק את זמנו בין צפון קרוליינה, ישראל ושאר העולם.

ספרו הקודם של דן אריאלי, לא רציונלי ולא במקרה, תורגם ל-30 שפות ונמכר ביותר ממיליון עותקים. לא רציונלי אבל לא נורא הופיע ברשימת רבי-המכר של "ניו יורק טיימס" ותורגם עד כה ל-16לשונות.

"הניסויים שאריאלי מתאר מספקים תובנות משעשעות ומנוגדות לציפיות... ההחלטה כיצד ליישם את התובנות [האלה] היא תענוג שממשיכים לחוות הרבה אחרי שקריאת הספר מסתיימת."
ניו יורק טיימס

"מרתק... לא רציונלי אבל לא נורא הוא התבוננות מאירת עיניים ועתירת תובנות בהתנהגות האנושית, המוכיח כי פעולה שלא על פי ההיגיון היא חלק ממה שהופך אותנו לאנושיים."
Boston.Com

"שומר על רמה קבועה של חדות וחוכמה." קירקוס רוויוז

"דן אריאלי הוא אחד הגיבורים שלי, וחוקר יוצא דופן. לא רציונלי אבל לא נורא משלב בין ניסויים מרתקים שביצע ובין חוויית השיקום האישית שלו. מסיפורו של דן ומהמחקרים שערך אנו לומדים על עצמנו דברים רבים שלא ידענו. יש לו מגע קסם, כסופר וכאדם."
ג'ורג' אקרלוף, חתן פרס נובל לכלכלה לשנת 2001, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת ברקלי


רשימות קריאה בהן מופיע לא רציונלי אבל לא נורא

מלחמות השיווק
אל ריס
על התפר שבין פסיכולוגיה וכלכלה | alessor בן 32 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה לפני 9 חודשים

נקראו | Sasha בת מ רשימת הקריאה עודכנה לפני 9 חודשים

התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-8 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים
התכוונתי לרוא את הספר הראשון
סבבה
קוראת את זה
על דייטים וכאלה...
התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-8 חודשים


דן אריאלי (סופר על המוקד)
דן אריאלי (נולד ב-29 באפריל 1967) הוא פרופסור לכלכלה התנהגותית. הוא חבר סגל באוניברסיטת דיוק וכיהן כראש קבוצת מחקר ב-Media Lab במכון הטכנולוגי של מסצ׳וסטס. שניים מספריו הפכו במהרה לרבי-מכר ברשימת "הניו יורק טיימס" ותורגמו לעשרות שפות.... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ