תולדות הרפואה - מהיפוקרטס עד ימינו / [ע'] רוי פורטר

תולדות הרפואה

מהיפוקרטס עד ימינו

[ע'] רוי פורטר

יצא לאור ע"י הוצאת רסלינג, בשנת 2009, מכיל 420 עמודים, תירגום: יקי מנשנפרויד. בריאות » מחלות ורפואהספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
100% בנות
0 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:35
1424 התעניינו בספר


תקציר הספר
מעולם לא חיו בני אדם במערב חיים ארוכים ובריאים כל כך, ומעולם לא היו הישגי הרפואה כבירים כל כך כפי שהם בימינו. איש לא יכפור בכך שפריצות הדרך הרפואיות בחמישים השנים האחרונות – שהן שיאה של מסורת ארוכת ימים של הרפואה המדעית – הצילו את חייהם של בני אדם רבים יותר מאשר בכל תקופה אחרת מאז הולדת הרפואה. אבל באופן פרדוקסלי, רק לעתים רחוקות הייתה הרפואה נתונה לספקות גדולים והסבה מורת רוח רבה כל כך כמו בימינו.

לנוכח הדאגה חסרת התקדים בדבר עתידו של הטיפול הרפואי, תולדות הרפואה (2006) בוחן בעין חדה את עלייתה של הרפואה במערב מאז העידן הקלאסי ועד ימינו. הספר סוקר הן את ההיסטוריה החברתית והן את ההיסטוריה המדעית של הרפואה ומצביע על התפתחויות ואירועים חשובים בתחום זה, בצד עיסוק בגילויים ובמחלוקות שאפיינו את הקִדמה הרפואית.

רוי פורטר אורג סיפור המקיף את המחלות, הרופאים, הטיפול הראשוני, הכירורגיה, עליית בתי החולים, הטיפול התרופתי והפרמקולוגיה, מחלות הנפש והפסיכיאטריה. הספר מדגיש את ההתפתחויות המכריעות שהתרחשו בעולם הרפואה ב-150 השנים האחרונות, אבל בוחן גם את הרפואה בעידן הקלאסי, בימי הביניים, בארצות האסלאם ובמזרח אסיה.

תולדות הרפואה הוא ספר נגיש ומהימן המיועד לקוראים המבקשים הקדמה רבת-חיוּת ולמדנית להיסטוריה של הרפואה.

רוי פורטר (2002-1946), פרופסור אמריטוס להיסטוריה חברתית של הרפואה במרכזWelcome Trust לתולדות הרפואה ביוניברסיטי קולג', לונדון, היה מחברם של יותר ממאתיים ספרים ומאמרים, בהם: "רופא החברה: תומס בדוז ומקצוע הרפואה בשלהי הנאורות באנגליה" (1991); "לונדון: היסטוריה חברתית" (1994); "הטובה הגדולה ביותר למין האנושי: היסטוריה רפואית של האנושות" (1997); "גופים פוליטיים: מחלה, מוות ורופאים בבריטניה, 1900-1650" (2001). בעברית ראה אור ספרו "היסטוריה קצרה של השיגעון" (רסלינג 2009).


הקורא עיר הקורא מתי
Zlipkin אשקלון לפני 3 שנים מענה
julia dolgin kochav yair לפני שנתיים ו-5 חודשים מענה
דור תל אביב לפני 9 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע תולדות הרפואה - מהיפוקרטס עד ימינו

קולין
סטפן היים
מריאן רבינוביץ ועוד ספרי רפואה | אב''פ בן 46 מצפון רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 חודשים

ליד המיטה | עורכת בת 41 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 8 שנים ו-3 חודשים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ