תקציר הספר
מה יודעת ילדה בת שלוש-עשרה על בגידה?

אי שם בערפל, בין הביצות לים,שוכנת העיר מגדל דרור. משם, רכוב על חמור, עתיד לבוא חתנה המובטח של פועת כדי לקחת אותה. חייה עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה. היא תעזוב את משפחתה שבכפר ואת כל המוכר לה ותבוא אל העיר הגדולה. לראשונה בחייה היא תראה את הים ותיגע בו. היא תכיר את אלוהי העיר ותחיה את חרש נחושת יפה תואר, בנו של גבר מסתורי שהציל את חייה לפני שנים. והיא לעולם לא תשוב אל ביתה.
חפציה של פועת ארוזים. היא מוכנה ונרגשת לקראת ההרפתקה הגדולה. בכל מאודה היא משתוקקת להתחיל את חיה כאשת איש וכאם, ואין לה כל דרך לדעת כי הטרגדיה שלה כבר בעיצומה.

פועת היא יצירה יוצאת דופן המתרחשת בארץ ישראל של לפני למעלה משלושת אלפים שנה, וארוגים בה יחדיו סיפור על התבגרות וסיפור על השתנותה הכואבת של הארץ: קבוצות נועזות של מורדים שמסתתרות על ראשי ההרים עומדות לכבוש את האדמה מידי השלטון הזר המצרי, והכנענים תושבי הארץ עתידים לאבד את אחיזתם במישור החוץ ובעמקים.

ענבל רשף התעמקה במשך שנים בטקסטים כנעניים בטרם ניגשה לכתוב את ספרה. בין דפי פועת היא מפליאה לתאר עולם קדום, מהפנט ופראי, שבו הטבע הוא אלוהות; ים, נהר ושמש הם בעלי רצון משלהם; ואהבת אם סוחפת הכול, בדיוק כמו היום. זהו ספר מבריק בעל עוצמה נדירה, הקורא תיגר על התפיסה התנ"כית של ראשית העם היהודי ומציע במקומה חיבור של גזע ותרבות בין הכנענים ובין פורעי החוק שבהרים, לקראת התגבשותם העתידית יחד לעם חדש, העם הישראלי.


רשימות קריאה בהן מופיע פועת
ספרות מקור-[נ] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 13 שעות

ספרים טובים שקראתי | חגית בת 45 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה אתמוללקט ספרים מאת ענבל רשף
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ענבל רשף


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ