תקציר הספר
אחד הסופרים המוערכים והשנויים במחלוקת באמריקה מציג את הרומן הראשון שלו — כרוניקה סוחפת של לוס אנג'לס העכשווית, הנועזת והמקורית.

עשרות דמויות חולפות לנגד עיניו של הקורא, אבל ג'יימס פריי משתהה על קומץ נשמות אבודות ולוכד את הנרטיבים הדרמטיים של חייהן: בחורה מקסיקנית־אמריקנית מבריקה ושאפתנית שכמעט מקריבה את עתידה בגלל רגע של השפלה נוקבת; כוכב סרטי פעולה נרקיסיסטי שתשוקתו מביאה אותו אל סף הרס; זוג צעירים שבורחים מעיירת הולדתם המחניקה ונאבקים לשרוד בשולי העיר הגדולה; ואלכוהוליסט מזדקן שחייו נהפכים על פיהם כשנערה מכורה לסמי מרץ מופיעה חצי־מתה מחוץ לשירותים שהם ביתו.

לאורך הרומן החזק להדהים הזה נשמעת הלמות תופים בלתי פוסקת של המוני סיפורים אחרים, שמתחברים יחד לכדי תיאור עיר, תרבות ועידן. בוקר בהיר וצח מפליא להאיר את השמחות, את רגעי האֵימה ואת הגורל הבלתי צפוי של החיים והמוות בלוס אנג'לס.

ג'יימס פריי הוא סופר אמריקני שחי בניו יורק. מחברם

של מיליון רסיסים קטנים, רב־מכר מעורר מחלוקת אשר הפך לספר פולחן בעולם ובישראל, וחברי לנארד.

"ללא ספק, רומן מנצח. פריי, סופר אמיתי מכף רגל ועד ראש, מכה באמיתות העמוקות ביותר בדיוקן רגיש, כן ומהדהד של לוס אנג'לס והחלום האמריקני. לא יהיה מוגזם לקבוע ש'בוקר בהיר וצח' הוא הקמבק הספרותי של העשור. פריי הוא בוודאי אחד הכותבים החשובים והטובים ביותר של השנים האחרונות." גרדיאן

"סיפור מסעיר שאינו מצטמצם רק לצדדים הכעורים של לוס אנג'לס...חגיגה ענקית." דיילי מייל

"פריי יודע לספר סיפור, ויש לו עין טובה לרקע החברתי והכלכלי המגוון שבו הדמויות נודדות." טיימס

"מספר סיפורים טוב הכותב בשצף."

טיימס


רשימות קריאה בהן מופיע בוקר בהיר וצח
הרשימה החמה | רונדנית בת 51 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות

למכירה | ניר בן מפתח תקווה רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים ו-1 חודשים

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ