מעשה השפחה - ספרות מודרנית / מרגרט אטווד

מעשה השפחה

ספרות מודרנית

מרגרט אטווד

The Handmaid's Tale

יצא לאור ע"י הוצאת כרם, בשנת 1986, מכיל 295 עמודים, תירגום: ג.אריוך. ספרות » ספרות מתורגמתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.462
65% בנות
9 בנים   17 בנות
גיל ממוצע:46
7017 התעניינו בספר


תקציר הספר
ברפובליקה הגלעדית, החזות הכללית היא של שלווה וצניעות. החיים מתנהלים באיטיות

ועל פי תקנות המשטר. 'הפעמון הקוצב את הזמן מצלצל. הזמן כאן נקצב באמצעות פעמונים, כמו שהיה נקצב פעם בבתי-נזירות.' (עמ' 16)

ליפרד היא נכס לאומי, כמו עוד נשים. היא אשה פוריה בארץ שבה שיעור הפוריות ירד לשפל מסוכן. כל יעודה של ליפרד הוא להרות וללדת ילד בריא. לשם כך היא עוברת הכשרה ב'מרכז', עם נשים נוספות, תחת מרותה של דודה לידיה. 'כולנו כאן נלוש ונצור אתכן בצורה הנכונה, אומרת דודה לידיה, ברוח טובה מלאה סיפוק' (עמ' 115).

ליפרד מוצבת בביתו של אחד מאנשי העלית למטרה אחת בלבד: רביה. לאחר שתלד, היא תועבר לבית אחר, לאיש אחר שעל שמו תקרא אז, וגם לו תלד ילד. 'עליכן לראות זאת כאילו אתן בצבא, אמרה דודה לידיה' (עמ' 15).

היא לבושה כולה באדום, חוץ מכנפיים צחורות המכסות על פניה. מהלכת בדומיה, תמיד בחברת אשה נוספת, בין נקודות הבקורת בעיר. על החומה תלויים בוגדי מין ופושעים, שכל עוונם היה המקצוע בו עסקו בזמנים הקודמים.

אבל בלילה, בחדרה החשוף, ליפרד זוכרת מנהגים מוזרים שכבר אינם קיימים, שאסור להזכירם. שטרות כסף, רכילות נשים, קריאת ספרים, שם אמיתי, אהבה.

אהבה הייתה הדבר המרכזי בזמנים הקודמים, היום אין לה מקום.
הקורא עיר הקורא מתי
דנה תל אביב לפני 8 שנים ו-7 חודשים מענה
ציפי הרצלייה לפני שנה ו-5 חודשים מענה
חן אלג קרית מוצקין/תל אביב יפו לפני שנה ו-1 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע מעשה השפחה - ספרות מודרנית
sci fi / fantasy - to read | LordJestocost בן 35 מShayol רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועיים

ספרים טובים ויצירות מופת מאת סופרות | שין שין בת מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועותמרגרט אטווד (סופר על המוקד)
מרגרט אטווד — מלכת הספרות הקנדית — היא סופרת, מסאית ומשוררת מהחשובות בעולם, "זקנת השבט" כמעט בעל כורחה. (שכן "כמה אנחנו כמהים לכך, להיעדר עצות!"), וכתיבתה היא מופת של זיקוק, דיוק וצלילות משולבים בהומור חריף ובחמלה. אטווד חיברה יותר מ־30 ספרי פרוזה, שכמה מהם, דוגמת
עין החתול והמת... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ