תקציר הספר
"הביולוגיה לבדה אינה יכולה לספק תשובה לשאלה המעסיקה אותנו - מדוע האישה היא "האחר"? יש לגלות כיצד עיצבה האנושות את הנקבה האנושית"

המין השני הוא אחד הטקסטים החשובים ביותר שנכתבו מעולם על תפקידה ומקומה של האישה בחברה, וללא ספק ציון דרך בחשיבה הפמיניסטית המודרנית.

הספר נכתב ב-1949 בצרפת, אך השאלות שהוא מעלה עדיין מטרידות ולא פחות רלבנטיות. "נשים אינן נולדות נשים, אלא הופכות לנשים" - קבעה דה בובואר, והניחה את הבסיס להבחנה בין מין למיגדר.
דה בובואר אורגת יחד היסטוריה, אנתרפילוגיה, פילוסופיה, ספרות, ביולוגיה, פסיכואנליזה וכלכלה, ומראה כיצד, לכל אורך ההיסטוריה, נשים תפסו עמדה משנית, בדומה למיעוט מדוכא ומנוצל, בגלל תנאים חברתיים שהתכחשו ליכולותיהן ושללו את זכויותיהן. היא תוקפת את המיתוס של הגבר היוצר )לעומת האישה המשמרת(, שומטת את הקרקע מתחת להצדקות הביולוגיות לנחיתותה של האישה, סוקרת את התמורות ההיסטוריות והמשפטיות שחלו במעמדה מימי יוון העתיקה ועד התקיפה המודרנית, אינה יכולה שלא לזעום על "הבדותות" שהמציא פרויד על אודות מיניותה של האישה, ולבסוף מבקרת את ייצוג האישה - רומנטי או דמוני - בספרות.

המין השני הוא קריאה אמיצה ומלומדת לשחרורן של הנשים, לשוויון מקצועי וחברתי, ולביטול מיתוס "הנשי הנצחי", כתובה בסגנונה הצלול והחיוני של דה בובואר.


רשימות קריאה בהן מופיע המין השני - כרך ראשון : העובדות והמיתוסים
רוצה לקרוא | yaya בת 27 מירושלים רשימת הקריאה עודכנה אתמול

מחכים | Momoka בת 22 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 ימים

התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-10 חודשים


התחילה לקרוא לפני 6 שנים ו-8 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ