1421 השנה בה סין גילתה את העולם / גאווין מנזיס

1421 השנה בה סין גילתה את העולם

גאווין מנזיס

יצא לאור ע"י הוצאת קוראים, מכיל 474 עמודים, תירגום: אריה חשביה. עיון » הסטוריה - כלליספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.6
70% בנים
14 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:42
4673 התעניינו בספר


תקציר הספר
עד היום חשבנו שקולומבוס גילה את אמריקה. טעות.
חשבנו שמגלן גילה את המצר המחבר בין האוקיינוס האטלנטי והאוקיינוס השקט. עוד טעות.
מחקר מעמיק שעשה שימוש בטכנולוגיות מודרניות, מגלה לנו שהגלאים הגדולים ביותר בעולם היו הסינים, אלא שלא ידענו. בעקבות הספר החדש, "1421", ניתן לחשוף את המסעות הנועזים של הצי הסיני ואת התגליות של המפאים המופלאים, שהקדימו את ההיסטוריה המקובלת.
ב-8 במארס 1421 הפליגה מסין הארמדה הגדולה ביותר שהעולם ראה עד אז. מאה אוניות סיניות אדומות מפרשים הפליגו במצוות הקיסר ז'וּ די משושלת מינג, (הקיסר שבנה את העיר האסורה), שציווה על אנשיו להגיע לכל היבשות והאיים ולמפות את העולם כולו.
בראש הצי עמדו האדמירל הסריס זֶ'נְג חֶה ונאמניו. במשך שנתיים הם צלחו אוקיינוסים ועברו הרפתקאות מסעירות, שבמהלכן גילו ומיפו את אפריקה, את אמריקה הצפונית והדרומית, את אנטארקטיקה ואת אוסטרליה. כל זאת, 70 שנה לפני שקולומבוס הפליג אל העולם החדש, כשהוא נעזר במפות הסיניות; 100 שנים לפני שמגלן גילה את המצר הקרוי על שמו; 350 שנה לפני שקפטן קוק "גילה" את אוסטרליה.

ב-1423, כששבה הארמדה לסין לאחר שמצוות הקיסר הושלמה במלואה, מצאו האדמירלים סין שונה – קיסרות שוויתרה על כיבוש העולם, הסתגרה בתוך גבולותיה ובחרה בבדידות לא מזהירה שנמשכה קרוב ל-500 שנה. אוניות הצי המפואר נרקבו בנמלים ורוב המפות שתיעדו את המסעות הושמדו במצוות הקיסר החדש. הידע הגיאוגרפי שצברו הסינים בעמל רב – אבד ונשכח.

גאווין מנזיס, נווט ומפקד צוללת בצי המלכותי הבריטי, חקר את מסעותיה של הארמדה הסינית במשך 15 שנים, כשהוא בודק ומשווה מפות עתיקות ומשתמש בכל פלאי הטכנולוגיה המודרנית כדי להחזיר למגלי העולם הסינים את התהילה שההיסטוריה גזלה מהם.


הקורא עיר הקורא מתי
טל רשף בית חשמונאי לפני 8 שנים ו-6 חודשים מענה
דוריל בני ברק לפני שנה ו-9 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע 1421 השנה בה סין גילתה את העולם

אוטופיה
תומאס מורוס
היסטוריה | כבש בעור זאב בן 33 מישראל רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות


במעגלות סין
ה. סוסלברי
רשימת ספרים תוצרת סין / על סין (כן, יש דברים ארוכים יותר מהחומה הסינית!) | דובה בת 37 מאי - שם רשימת הקריאה עודכנה לפני 6 שנים ו-1 חודשים

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-10 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ