תקציר הספר
אנשי המשמר (אנגלית: Men at Arms) הוא החמישה עשר בסדרת ספרי עולם הדיסק של טרי פראצ'ט, והשני בתת-סדרת ספרי משמר העיר (שנפתחה בספר שומרים! שומרים!). הספר פורסם בשנת 1993 ויצא בעברית בשנת 2006.

הספר מתאר את המתרחש במשמר הלילה של אנק-מורפורק לאחר ששורותיו מתרחבות עם גיוס שומרים חדשים בני מיעוטים (כגמד וטרול) מטעמי אפליה מתקנת, כאשר מתרחשת בעיר סדרת מעשי רצח מסתוריים. החקירה מעוררת מהומות על רקע גזעי ומערבת את גילדת הליצנים העגומה, את שכנתה גילדת המתנקשים, את העיר העתיקה השוכנת בביוב של אנק-מורפורק, ממציא אקסצנטרי המבוסס על לאונרדו דה וינצ'י והכלב גספוד ("נפחן" בתרגום של יעל רנן לעברית) שהופיע לראשונה בספר ראי-נוע.

לטרי פראצ'ט יש קוראים מושבעים רבים. מי שטועם מכתיבתו נשבה בקסמיה ומגלה שהצרף לקהילה בינלאומית שיש לה אגודות, מועדונים, כנסים שנתיים ואתרי אינטרנט. ולא בכדי. פראצ'ט יצר ז'אנר ספרותי משל עצמו. כתיבתו שופעת הומור וברק לשוני ושזורה מחוות והֶרמזים לתחומי ידע מגוונים. הוא בורא עולם עשיר ובה בעת מציב מולו מראה עקומה: גיבוריו הם קומיים; הפנטזיה היא גם פרודיה על הז'אנר; מול מורשת תרבותית ניצבת התרבות הפופולרית; ומול הסדר החברתי – סאטירה חברתית מתוחכמת. אין זה מפתיע, לכן, שמבקרי הספרות מתקשים לאפיין את כתיבתו. הם משווים אותו לטולקין, לוודהאוס ולג'רום ק' ג'רום ואף כינו אותו "הדיקנס של המאה העשרים". פראצ'ט מגיב בהומור אופייני ומתלונן כי מבקריו מאשימים אותו בכתיבת ספרות.

אל המאשימים מצטרפת גם ד"ר יעל רנן, חוקרת ספרות ומתרגמת רבת זכויות. בתרגומה ל"אנשי המשמר" היא מפגינה כושר המצאה ודמיון לשוני יוצאי דופן המהווים הישג ספרותי בפני עצמם. רנן מוכיחה כי בידה המפתח לעולמו של פראצ'ט, הנגלה כאן במלוא עושרו ומורכבותו בפני קוראי העברית.

הספר תורגם לעברית בידי יעל רנן.


רשימות קריאה בהן מופיע אנשי המשמר
מד"ב ופנטזיה למכירה | הקוסמת בת 30 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 12 שעות

ספרות מתורגמת-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 ימים

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-11 חודשים


טרי פראצ'ט (סופר על המוקד)
סר טרי פראצ'ט (באנגלית: Terence David John Pratchett; נולד ב-28 באפריל 1948) הוא סופר בריטי, שכותב ספרי פנטזיה מלאי הומור וביקורת חברתית. פראצ'ט ידוע בעיקר כמחבר סדרת ספרי "עולם הדיסק", המונה היום כ-39 ספרים, והספר "בשורות טובות", שחיבר עם הסופר ניל גיימן. בשנת 2007 הודיע פראצ'ט שהוא סובל ממחלת אלצהי... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ