ביקורת ספרותית על קול הסימנים מאת הדר גבעתי-כהן
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 22 באוגוסט, 2016
ע"י מירה רוזנפלד


קול הסימנים - הדר גבעתי כהן

מדובר בנובלה קצרצרה (אפילו מידי) שפשוט נגמרה לי מהר מידי.
בר, פרסומאית צעירה ומצליחה, מנהלת את חייה על פי סימנים. האמת היא שזה הזכיר לי חברה שלי שהייתה בעברה גם כן נותנת לסימנים כאלו ואחרים להשפיע על חייה.
בר ממש מחליטה אם היום שלה יהיה טוב או לא על פי השיר הראשון שהיא שומעת ברדיו בצאתה לעבודה וככה ממשיכה עם הסימנים לאורכו של היום.

בר איבדה את אחותה התאומה איילה בתאונה טראגית בטיול בצ'ילה, כאשר אוטובוס המטיילים שהייתה עליו איבד שליטה בכביש המתעקל וצלל לתהום.
התאונה המחרידה מטלטלת את חייה ולמעשה משפיעה על מי שהיא ומה שהיא, על האישה הצינית שהיא, על ההחלטות בחייה ועל החומות שהיא בנתה סביבה בצורות, כך שאף אחד לא יכול לחדור אליהן.

עד שנכנס למשרדה "הפרויקט הבא שלהם", והוא מתגלה כרון, שלמרבה ההפתעה הכיר את אחותה ז"ל ואף היה מאוהב בה (מדברים על סימנים). המשיכה ביניהם וההתאמה ביניהם ניכרת לכל ובר מתחילה לתהות האם וכיצד קשר שכזה יכול להצליח. האם רון רואה בה את אחותה שאיננה או שמא מדובר בסיפור אהבה אמיתי הנרקם ביניהם.

לסיפור מצטרף גם חברה הטוב אורי, העובד איתה במשרד.

מה יקרה בסוף ? האם הקשר ייצלח ? האם האהבה תנצח את הקשיים מהעבר ? את זה אשאיר לכם לקרוא.

הספר כתוב בצורה שנונה ומשעשעת לצד כתיבה מרגשת וננעצת בלב כמו חץ, ועל כך שאפו לכותבת שהצליחה לרתק אותי לעלילה בזמן קצר כל כך. הכתיבה מהודקת, העריכה אף היא ראויה לציון.

בחרתי לחלוק אתכם ציטוט שנגע בי :

"אני מבין את מה שאמרת לי אתמול, בשירותים, אחרי הרגע שלנו שם.....זה נכון שפעם אהבתי אותה, אבל שחררתי אותה מזמן, ועכשיו אני מסתכל בעיניים של האחת והיחידה שמעניינת אותי, מסקרנת אותי, מצחיקה אותי ולגמרי מהפנטת אותי מהרגע שנפגשנו".

ממליצה בחום למי שרוצה להתרגש עם עלילה מקסימה ולהעביר שעה של הנאה ועונג.

Hadar Givati Cohen​
2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ