ביקורת ספרותית על נשבעת בדם - המאפיה האיטלקית #1 מאת ליליאן סלמה נחום
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 30 ביולי, 2016
ע"י מירה רוזנפלד


נשבעת בדם

"לורנזו הוא העונש שלי. לא עצרו אותי אחרי מה שקרה אבל אלוהים דאג שאהפוך לאסירה, אסירה לחיים שלמים. כל מה שקורה לי עכשיו מגיע לי ואין לי זכות להתלונן".

נשבעת בדם אינו ספר נוסף בז'אנר הרומנטי אירוטי. יש בו הרבה מעבר, ועל כך שאפו ענק לכותבת המוכשרת – ליליאן, שיחקת אותה ביג טיים !

הספר מגולל את סיפורה של נינה, ישראלית בת טובים, אשת משטרה אשר עזבה את המשטרה לאחר טרגדיה נוראית שפקדה אותה במסגרת תפקידה.

לאחר גירושים ודיכאון שחוותה כתוצאה מהטרגדיה, אמא שלה החליטה לשלוח אותה ל"חופשת התאוששות" אצל חברתה הטובה ענת בניו יורק. ענת מנהלת עסק של עגלות ונינה מתגוררת אצלה בתקופה זו.

כאילו ביד הגורל היא מכירה את לורנזו טורטיני, איטלקי הורס ביופיו ובעושרו, ולא אחר מאשר המיועד להיות הקאפו – ראש המאפיה האיטלקית בניו יורק, הפאמיליה.
הוא מחליט שנינה תהיה שלו, וכשלורנזו מחליט משהו – אף אחד לא יכול לעצור אותו, אפילו לא נינה בעצמה. אט אט מתפתח סיפור אהבה יוצא דופן. (והאמינו לי במאפיה אין מקום לרגשות, ובטח לא לאהבה).

נינה היא אישה אמיצה מאוד, המצליחה לעמוד בעוז מול לורנזו ואנשיו, לא מפחדת, לא מתביישת, לא מהססת ולא מנידה עפעף בעשותה כן. אך מה לעשות, כשהאהבה מתדפקת על דלתותיה, גם נינה, הגיבורה הבלתי מעורערת, נשברת.

ליליאן מתארת עלילה סבוכה, סוחפת, מרתקת, על אנשי המאפיה בניו יורק ומחוצה לה, על מלחמות הכבוד, מלחמות השליטה ומערכות היחסים בתוך המאפיה.

המאפיה היא חלק בלתי נפרד מאנשיה, היא חייהם ומותם והם נאמנים לה, ורק לה בכל שלב בחייהם. "הפאמיליה קודמת לכל". האמנם ?

ליליאן באומץ רב בנתה והחריבה, הקימה והרסה ללא רחם, אנשים, דמויות, תרחישים מטורפים, תיאורים מזוויעים וטקסים שונים ומשונים.

אין מה להגיד עשית לי חשק לקחת חלק בסיפור הנפלא הזה (לא כמריה, אבל בהחלט לקחת בו חלק)
מה יעלה בגורל מערכת היחסים הלא פשוטה הזו בין לורנזו לנינה ? מי ייתן לזה יד ? מי ינסה להרוס אותה בכל מחיר ?

את כל זה אשאיר לכם לקרוא, וליהנות כמו שאני נהניתי.

פשוט תענוג.2 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
תחיה כל רגע (לפני שנה ו-11 חודשים)
ותקבלי עוד אחד, כל הכבוד לך על מה שרשמת באמת אחד הספרים המצויינים שיש
לי יניני (לפני שנה ו-11 חודשים)
ניראה שאהבת מאוד...תודה. קבלת לייק גם פה2 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ