ביקורת ספרותית על ירושת בולין - בולין #2 מאת פיליפה גרגורי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום ראשון, 22 בדצמבר, 2013
ע"י אבי


רומן היסטורי מצויין נוסף של פיליפה גרגורי, למעשה זהו המשך סיפור החצר המלכותית של הנרי השמיני מלך אנגליה, כמה שנים אחרי ההתרחשויות בספר 'בת בולין האחרת'.
המשך סיפורם של חצרו, ארמונותיו, ונשותיו של המלך הנרי השמיני, משנת 1539. המלך הנרי הוא מלך מבוגר המתקרב לגיל 50, חיגר ופצוע ברגלו, ועדיין שולט בממלכה ועל פיו יישק דבר.
הסיפור מסופר משלש צלעות, שלש דמויות נשיות, כשכל פרק עובר מדמות אחת לאחרת, וחוזר חלילה. כל השלש הן נשים בולטות מחצר המלך.
הראשונה - אן מקליבס, האשה שנבחרה ע"י המלך הנרי לאשתו החמישית ולמלכה ובמטרה לקשור ברית עם ממלכת קליבס והקיסרים הפרוטנסטנטיים מגרמניה והולנד כנגד ברית ספרדית-צרפתית בגיבוי האפיפיור הקתולי, שהנרי חושש שתפנה נגד אנגליה ונגדו.
השניה - קתרין הווארד, צעירה קלת דעת יפהפיה, נערת שרת למלכה וחותרת לתפוס מקום חשוב או בעל מכובד בחצר, כשראש משפחתה, הדוכס מנורפוק, מייעד אותה להחליף את המלכה אף שהיא עדיין לא יודעת זאת.
והשלישית - ג'יין בולין, גיסתם של האחיות מרי בולין והמלכה לשעבר אן בולין, אשתו של ג'ורג' אחיהן, שגם לאחר נסיונותיה בעבר (שתוארו בספר בת בולין האחרת) ותוצאותיהן הקשות היא לא מפסיקה בנסיונותיה, ויחד עם דודה הדוכס מנורפוק, ממשיכה לבחוש ולזמום מזימות כדי להאדיר את משפחת הווארד בכל מחיר.
בתקופה של כשנתיים וחצי עד פברואר 1542 עוברת החצר המלכותית תמורות ותהפוכות שוב ושוב, על פי גחמותיו של המלך.
12 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
אפרתי (לפני 5 שנים ו-4 חודשים)
1542. פליטת קולמוס.
tuvia (לפני 5 שנים ו-4 חודשים)
לא הבנתי איך הדבר נמשך עד 1942?

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ