ביקורת ספרותית על חוכמת הבייגלה מאת אילן הייטנר
ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שבת, 25 במאי, 2013
ע"י Addicted To Books


ספרות ישראלית, עד מתי? האם כך עובד מוחו של גבר ישראלי ממוצע?
האם אלה דפוסי ההתנהגות של בחורות בארץ? לא לא לא לא. כולי תקווה שאף אחד לא מסיק מסקנות על מערכות יחסים מספרים כאלה.
הספר הזה הוא לא יותר מניסיון נואש לכתוב תובנות על יחסי גברים ונשים בצורה הטיפשית ביותר. הספר נמרח, לא מחדש שום דבר, נדמה כמתואר דרך עיניו של ילד בגיל ההתבגרות יותר מאשר גבר בשנות ה-20 לחייו. אני מניחה שהסופר ניסה להצחיק וגם הצליח פעם או פעמיים בתחילת הספר, אבל מהר מאוד הכתיבה "הקלילה" הזאת נמאסה עליי ושוב מצאתי את עצמי מתפללת לקצת עומק, כי כמה אפשר לטחון את הראש "נשים הן ככה וככה..". גם גברים לא יצאו מבריקים מהסיפור הזה.
אולי הספר הזה מתאים יותר לקטגוריה ספרות נוער, משחקי החיזור הילדותיים האלה מקומם בגיל ההתבגרות. תובנות על אהבה מהסיפור הזה? לא היו. מה שכן היה זה הצגה של נשים וגברים בצורה מגוחכת..נשים כטיזריות, גברים כרודפי שמלות נצחיים. לא יכול להיות שאנחנו כאלה שטחיים, לא כולנו, ערכים בטוח קיימים איפשהו.

לא חובה
קורא אחד אהב את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
Addicted To Books (לפני 6 שנים)
אולי.. ספרים קלילים כאלה הם פשוט לא הטעם שלי וזה מצחיק כי דווקא חיפשתי ספר לא כבד. אגב כל עוד אנחנו משלמים על הספר, אפשר לבוא אליו בטענות(:
גלית (לפני 6 שנים)
אם אני לא טועה הספר יצא אחרי שירת הסירנה של לינור, שהיה מעיין ירית פתיחה לזאנר ישראלי קליל, הומוריסטי על חיי היום יום הישראלים, ולכן כמו כל דבר שהוא לא מקורי לא תמיד הוא מצליח, למרות שלהגנתו חייבת להודות כשהספר יצא והיה חדש הוא עדיין היה בגדר חידוש חביב וקליל...
סתיו :) (לפני 6 שנים)
בגדול מסכימה איתך אבל... הספר לא מתיימר להיות עמוק ולדבר על נושאים ברומו של עולם..
לכן אי אפשר לבוא אליו בטענות :)

גם אני מקווה שהמוחות הגבריים לא עובדים כך באמת....1 הקוראים שאהבו את הביקורת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ