ביקורת ספרותית על שקרים קטנים גדולים - השקרים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי לשרוד יכולים לפעמים להרוג מאת ליאן מוריארטי
ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
הביקורת נכתבה ביום שני, 24 ביולי, 2017
ע"י רונדנית


קרה לי דבר מוזר לאחרונה, ראיתי ביס מיני סידרה בשם שקרים קטנים גדולים בת 6 פרקים עם שחקניות מהשורה הראשונה כמו ניקול קידמן, ריס ווטרספון ושיילין וודלי המקסימה מאשמת הכוכבים. ראיתי ונהנתי מאד ואז הלכתי למדף לבחור מה לקרוא השבוע ומה אני רואה, כן את הספר שקרים קטנים גדולים שלא זכרתי שלקחתי מהספריה ובאותה נשימה לא ידעתי שהסדרה מבוססת על פי ספר.
כפי שנהנתי מהסדרה הקלילה שמתרחשת באוסטרליה כך נהנתי מהספר. מספר זוגות בעיירת החוף היוקרתית פירווי. הורים לילדי כיתת הגן נפגשים ביום הכרות ושם מתחיל לבעבע היצרים שסופם נותרת גופה, רצח או תאונה טרגית?
זוג יפה ונוצץ עם תאומים המסתיר סוד אפל, חד הורית והבן שמיד שמים עלי תוית ה"בריון", אשתו של הבעל לשעבר שידה בכל ויד כל בה עם בעלה החדש וההוא לשעבר עם אשתו החדשה, אשת העסקים ובעלה הנגרר שלכולם ילדים בכיתת הגן, כל ההתרחשויות מובילות לערב הטריוויה המדובר, ערב גיוס הכספים מסיבת התחפושות שבסופה גופה.
רב הנסתר על הגלוי, או הכל גלוי אבל מוסתר ע"י סודות ושקרים של מי גדולים ושל מי קטנים. וגופה אחת.
ספר מקסים.
11 קוראים אהבו את הביקורת
אהבת? לחץ לסמן שאהבת
טוקבקים
+ הוסף תגובה
yaelhar (לפני 11 חודשים)
גם אני ראיתי ואהבתי את הסידרה לפני שקראתי את הספר.
הספר מוסיף עוד פרטים על הסידרה, אבל גם חושף בעייה בכתיבה: חשבתי שמוריארטי - למרות שהיא כותבת טוב - אינה יודעת איפה לעצור ומוסיפה פרטים שאינם תורמים לעלילה.
שונרא החתול (לפני 11 חודשים)
שיילין וודלי הבלתי נלאית היא לא שחקנית מהשורה הראשונה ובוודאי שאין להזכירה בנשימה אחת עם השתיים האחרות. היא שחקנית מהשורה הראשונה רק אם השורה היא של מעצבנות פחד שחייבות לצאת לפנסיה מוקדמת.

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ