ביקורות קצרצרות - כי זה כל מה שיש לי לומר עליהם רויטל ק. בת 37 מתי יחזור הקיץ??
הדפסה:
» כפסיפס תמונות
» כטבלת טקסט
» כטבלת תמונות וטקסט

» לרכישת ספרים מהרשימה
רשימת הקריאה הינה אישית.
מכילה 10 ספרים.
גררה 80 צפיות.
עודכנה לאחרונה לפני 11 חודשים.

מה דעתך על הרשימה?
1. אקדמיה לנסיכות / שנון הייל
אגדה חביבה וקסומה עם מהלך עניינים צפוי מדי (טוב, אבל ככה זה באגדות).
2. גוף שני יחיד / סייד קשוע
ספר מרתק וכתוב היטב שמאפשר לישראלי הממוצע לראות את עצמו דרך העיניים של האחר. מומלץ.
3. דרך המלכים א - גנזך אורות הסער #1 / ברנדון סנדרסון
סנדרסון במיטבו. בנייה איטית ומושקעת להפליא של עולם פנטזיה עשיר ומלא.
4. חוד הכישור / רובין מקינלי
אגדה למי שכבר קצת גדולים מדי כדי לקרוא סיפורי אגדות של ילדים, אבל לא יותר מדי גדולים מכדי להנות מהקסם של נסיכות, פיות, קללות, סיפורי אהבה (מנומקים טיפה יותר מ"היא נסיכה עם שערות זהב והוא נסיך אמיץ עם חרב"), בעלי חיים והמון המון קסם. כיף, בקיצור.
5. יתד / שהרה בלאו
זה לא ממש ספר, אלו נקודות-נקודות שהקורא מחבר אותן בעצמו והופך לסיפור אחד, תובנות, אנקדוטות, חצאי סיפורים. ייחודי, נקרא במהירות, ואולי רלוונטי יותר למי שצפה בהצגה (לא צפיתי).
6. לב-פלדה - מלחמת הנפילים #1 / ברנדון סנדרסון
עוד סנדרסון במיטבו. בעצם, יש בכלל סנדרסון לא במיטבו? עולם דמיוני, מופרך, כיפי, עם היגיון פנימי וחוקים משלו, גיבור אירוני ומודע לעצמו, חידות שמנפנפים בזמן הקריאה כי בטח יש פה איזה קסם או חוק סודי שיפתור הכל, רק שבסוף כמובן מסתבר שכל המידע היה לנו מול העיניים לאורך כל הדרך, ואם רק היינו בלשים מוצלחים יותר היינו עולים על הכל מראש. וזה, כמובן, חלק מהכיף.
7. מדריך לציפורים של מזרח אפריקה / ניקולאס דרייסון
רומן חביב עם ערך מוסף של היכרות עם ניירובי ועם המון ציפורים.
8. סקרלט - תולדות הלבנה #2 / מאריסה מאייר
אם כבר קראתם את "סינדר" - אין לי מה להגיד לכם. זה עוד מאותו הדבר, שבעיני היה כיפי, אבל מבינה בהחלט גם את מי שבעיניו זה היה טיפשי. אם לא קראתם את "סינדר" - אז שוב אין לי מה להגיד לכם, כי למה לכם להתחיל מהחלק השני בסדרה? זו סדרה כיפית לחובבי אגדות, רומנטיקה, פנטזיה ומרק עוף. למה מרק עוף? התקבלתם!
9. שיעור לילי - ג'ק ריצ'ר חוזר! - ג'ק ריצ'ר #21 / לי צ'יילד
אז שוב חוזרים לעבר של ריצ'ר, וזה נחמד, כי כמה כבר אפשר למשוך את הסיפור הזה של ריצ'ר המזדקן הממשיך להסתובב ברחבי ארה"ב בכושר שיא ועם מברשת שיניים מתקפלת? וגם ניגלי קופצת להופעת אורח, וגם זה נחמד כי היא דמות שאהבתי בספרים קודמים. אבל הבעיה עם הספר היא, שאין בו איזו תעלומה מרתקת, מהסוג שגורם לך לעבור עמוד אחרי עמוד בניסיון לנחש מה קורה שם. מישהו מוכר משהו נורא יקר ל-bad guys. מה זה יכול להיות ואיך יתפסו אותו? אז בתחום המה זה יכול להיות אין הפתעות מיוחדות, ובתחום האיך יתפסו אותו יש מתח, אבל אין איזו חקירה מרתקת, תובנות בלשיות, הפתעות. סתם מתח כזה, מהסוג שעובר יותר טוב בסרט. וגם ניגלי מאכזבת. אהבתי אותה כי היא היתה דמות חידתית כזו, משהי שאולי יש משהו אפל בעברה, ואולי לא. אין לדעת כי היא לא משתפת. דיסקרטית. והאשה היחידה בשטח שלא מתעלפת מריצ'ר, ולו רק כי היא נמנעת ממגע גופני בכל מחיר. רק שאז היא מתערבת בעניינים הפרטיים של ריצ'ר ודוחפת את האף כאחרונת הדודות הרכלניות, ופתאום היא כבר דמות הרבה פחות מעניינת. בקיצור, לגמרי לא הריצ'ר הכי טוב שיש.
10. תכריח אותי - ג'ק ריצ'ר #20 / לי צ'יילד
עוד ספר בסדרת ג'ק ריצ'ר. יש אקשן, יש מתח, יש ריצ'ר. יש הפתעות? לא. זה בדיוק מה שמצפים לו כשלוקחים ספר חדש של צ'יילד, וזה סבבה לגמרי כל עוד יודעים למה לצפות.


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ