ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
88% בנות
3 בנים   21 בנות
גיל ממוצע:41
2550 התעניינו בספר


תקציר הספר
מהרגע שבו הכה בה ברק בינקותה, היה ברור שמרי אנינג נועדה לגדולות. כשהיא מוצאת מאובנים של יצורים מסתוריים בצוקים הסמוכים לביתה, פורצת סערה בעולם המדע, שכן תגליותיה מערערות על התפיסות המקובלות באשר לבריאת העולם ומעוררות דיונים על אודות מוצא האדם. ואולם בזירה הנשלטת על ידי גברים, מרי מוצאת את עצמה עד מהרה בתפקיד המשרתת ונאלצת להתמודד עם דעות קדומות בקרב הקהילה האקדמית, עם רכילות זדונית בקרב שכניה ועם שברון לב עקב אהבה אסורה. אפילו הטבע מהווה איום ומשלח בה כפור, סופות ומפולות סלעים.
למרבה מזלה, מרי מוצאת תומכת בדמות אליזבת פילפוט הנבונה והעוקצנית – רווקה מזדקנת ממעמד הביניים, שחולקת איתה את השיגעון למאובנים. מערכת היחסים של השתיים היא שילוב עדין בין נאמנות אין קץ לקנאה מודחקת בקושי. על אף הבדלי הגיל והמעמד החברתי מגלות מרי ואליזבת שהנשק העוצמתי ביותר במאבקן להכרה הוא החברוּת שלהן.
"יצורים מופלאים" הוא רומן משובח, המתאר כיצד סגולתה של אישה אחת מתעלה על מחסומי המין והמעמדות החברתיים ומובילה לכמה מהתגליות החשובות ביותר של המאה התשע-עשרה.

טרייסי שבלייה נולדה בוושינגטון וכיום היא מתגוררת בלונדון עם בעלה ובנה. עם ספריה הקודמים נמנים, בין השאר, רבי-המכר העולמיים נערה עם עגיל פנינה ובוער באור (ראו אור בעברית בהוצאת כנרת).

"שבלייה משקעת את עצמה בתוך רגע היסטורי פורה ובוחנת את הדרך שבה צעירה נבונה, אך חסרת השכלה מתקשרת עם גברים יהירים וזלזלניים."
וושינגטון פוסט
"הסופרת שוזרת דמויות היסטוריות ואירועים אמיתיים לכדי סיפר מעורר הערצה."
סן פרנסיסקו כרוניקל
"בעידן שבו אנשים משכילים מתייחסים לתורת האבולוציה כמובנת מאליה, מצליחה שבלייה להבהיר עד כמה היו רעיונות אלה קשים לעיכול כשצצו לראשונה."
אינדפנדנט, אירלנד


רשימות קריאה בהן מופיע יצורים מופלאים
מסקרן | גלי בת 31 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שנים ו-1 חודשים


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ