החיים כמשל (הוצאה מחודשת) - עם הספר - פרוזה ישראלית # / פנחס שדה

החיים כמשל (הוצאה מחודשת)

פנחס שדה

עם הספר - פרוזה ישראלית
יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2010, מכיל 446 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.077
62% בנים
8 בנים   5 בנות
גיל ממוצע:39
2385 התעניינו בספר


תקציר הספר
החיים כמשל, שהדהים את עולם הספרות בישראל עם הופעתו, היה לרב-מכר גדול ולספר נערץ בקרב צעירים רבים, שמצאו בו מזור לתהיותיהם. פנחס שדה מגולל בספר את סיפור חייו של היחיד, "הקיים בתוך האינסופיות, בדד לעומת אלוהים". פרשת החיים מתוארת בגילוי לב אכזרי, חסר מעצורים ושובר מוסכמות, שבאמצעותו מנסה המחבר להגיע אל כוחה המטהר של האמת. במסע הזה פוגש גיבור הספר בדמויות ממשיות ופנטסטיות כאחד: צעירים המחפשים את המשמעות והיופי שבחיים, אוהבים, סובלים, תועים ונאבקים. אדיש לכל המוסכמות המקובלות, שדה חושף את עצמו באופן יחיד ומיוחד בספרות העברית.

פנחס שדה, יליד גליציה (1994-1929), היה סופר, משורר ומתרגם. ספרו החיים כמשל, שנחשב לפסגת יצירתו ולאחד ממבשריה של הספרות העברית המודרנית, ראה אור לראשונה בשנת 1958.

סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית מגישה לקוראים הישראלים את מיטב הספרים מן השורה הראשונה בישראל, עמודי התווך של הספרות העברית המודרנית שהבית הישראלי אינו שלם בלעדיהם.
מדור הפלמ"ח ועד שנות האלפיים: הסופרים והספרים בסדרה מייצגים קשת רחבה של תקופות, הלכי רוח ונקודות מבט, ומבטאים את עושרה ואת רבגוניותה של הספרות הנכתבת בישראל בפרט ושל החברה הישראלית בכלל. אלה הם הספרים שעיצבו ועודם מעצבים את ההוויה הישראלית, את השפה ורבדיה, את הזיכרון המשותף ואת התרבות העברית של ימינו. סדרת עם הספר - פרוזה ישראלית רואה אור לרגל 70 שנה לידיעות אחרונות.


רשימות קריאה בהן מופיע החיים כמשל (הוצאה מחודשת) - עם הספר - פרוזה ישראלית #
בתקווה | Momoka בת 22 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שעתיים

צריך לקרוא | On The Road בן 25 ממזכרת בתיה רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 חודשים

התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-11 חודשים


פנחס שדה (סופר על המוקד)
אני חושב כך: לידתו האמיתית של האדם אינה חלה ברגע שגופו נולד, אלא בשעה אשר בה, מתוך חבלים וסבל, מתרחש לו מאורע פנימי, רוחני, שעל-ידיו בא האדם לראשונה לידי הכרת הוויתו. הנשמה הראשונה היתה הנשמה הטבעית, והחיים שהיא חוללה היו רק בבחינת אפשרות; הנשמה השנייה היא הנשמה הרוחנית, שעל ידיה... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ