תקציר הספר
הרומן גשרים של זכוכית פורש סאגה היסטורית רחבת יריעה המשתרעת על פני שלוש יבשות, ובלבה שלושה דורות של נשים בנות משפחה אחת, משפחתה של הלנה.

הלנה, סופרת יהודייה-אמריקנית מצליחה, רעיה ואם, עוזבת בסערה את ביתה, את בעלה ואת ילדיה אל שמורת טבע מרוחקת בעקבות משבר משפחתי שפוקד אותה. צללים מעברהּ והצורך להתמודד עמם חושפים אט-אט זיכרונות מוחשיים עד כאב שמשוועים להיכתב. רחוקה מכולם ומנותקת היא מגוללת על הכתב את סודותיה ואת תולדות חייה וחיי משפחתה הענפה, שמלחמת העולם השנייה קרעה לגזרים, במאמץ כן לבנות גשרים, הגם שהם שבירים כזכוכית, אל עברה, אל ילדיה, אל בעלה ואל אהוביה שאינם. את רצף זיכרונותיה קוטעים מכתבים שהיא כותבת לדמויות מפתח בחייה, שרובם לא נשלחים לעולם.

מתוך חייה הסוערים של משפחה אחת, של אישה יוצאת דופן, עולה טפח מגורלו המורכב והעשיר של העם היהודי במאה העשרים.

ספר הביכורים של טלי אסנין-בראל מחייה בשפה רהוטה, נקייה וקולחת את הרומן ההיסטורי הקלאסי, שבליבתו אמת אנושית עמוקה: ההיסטוריה אינה כמוסה בין דפי העבר אלא ממשיכה ונכתבת לעד.


רשימות קריאה בהן מופיע גשרים של זכוכית
ספרים טובים שקראתי | חגית בת 46 מנתניה רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 ימים

ספרים מצויינים | עופרה סמילה בת 43 מכפר יונה רשימת הקריאה עודכנה לפני שלושה שבועות


פרסומתהתחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-6 חודשים


טלי אסנין-בראל (סופר על המוקד)
טלי אסנין-בראל נולדה וגדלה בכרמל. בעלת תואר ראשון ושני במדעי המדינה ותואר במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב. לימדה יחסים בינלאומיים, ערכה מגזין בתחום המזון, עבדה כמה שנים כעורכת דין והיתה שותפה להקמת עמותה למען ילדים במצוקה בחיפה. בשנים האחרונות היא מתגוררת באטלנטה, ארצות הברית ... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ