מלחמת העולם z - עדויות בעל-פה מהמלחמה בזומבים / מקס ברוקס

מלחמת העולם z

עדויות בעל-פה מהמלחמה בזומבים

מקס ברוקס

World War Z

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות ספרים - פן הוצאה לאור, בשנת 2008, מכיל 428 עמודים, תירגום: אסף כהן. ספרות » מדע בדיוני ופנטזיהספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.121
64% בנים
21 בנים   12 בנות
גיל ממוצע:34
5448 התעניינו בספר


תקציר הספר
הסוף היה קרוב. הזומבים עמדו להשתלט. הם חדרו לכל פינה בעולם. לא היה מקום נייטראלי, אף אומה לא היתה בטוחה, וניצבנו בפני סכנה ממשית של הכחדה - פלישה בלתי ניתנת לעצירה של המתים החיים.

מלחמת העולם Z: עדויות בעל פה מהמלחמה, מתאר את השנים המצמררות ההן, שנראו כיום הדין, ומבטיח שלעולם לא נשכח עד כמה היינו קרובים להכחדה מוחלטת.

מלחמת העולם Z מתאר את הקורבנות, ולקראת הסוף, התושיה שלנו בבואנו להגן על ערינו וכפרינו מפני המגפה שנראיתה כמעט בלתי ניתנת לעצירה. הסיפור מתואר מפיהם של ניצולים רבים מכל קצוות העולם, מקולורדו עד לתל-אביב, מדרום אפריקה עד לסידני, ומרוסיה עד להודו.
ברוקס מתאר סיפור נוגע ללב של אומץ והישרדות ומציג בפנינו את המהלכים הצבאיים העיקריים שאיפשרו לנו להשתלט מחדש על עולמנו. מלחמת העולם Z נוגע בסוגיות והמחלוקות הממשיכות לעמוד על סדר היום הציבורי עד עצם היום הזה, כמו למשל:

כיצד ממשלות מושחתות הסתירו את "המגפה המהלכת"
מדוע לא אומצה תכנית הפעולה שגיבש "המוסד" הישראלי
איך התאפשר לנשיא ארה"ב השאפתן להעדיף את
צרכי מפלגתו בשנת בחירות על פני הבטחון של אזרחיו
בשעה שמלחמת העולם Z מזכיר לנו את שגיאותינו ואת שבריריותו של המין האנושי, הוא גם משמש עדות לכך שההבדל האמיתי ביננו לבין אויבנו "האל מתים" הוא הגורם האנושי. מלחמת העולם Z מתריע בפנינו לשמור תמיד על עירנות, להיות בכוננות, וללמוד משגיאות העבר. כפי שברוקס מביא מפי אחד השורדים בורמונט, ארה"ב: "מספר [הזומבים] הולך ופוחת, תודה לאל, אבל אין זה אומר שאנשים צריכים להוריד את רמת הכוננות. אנו עדיין במצב מלחמה, ועד אשר כל העקבות נשטפו והוסרו, ואם צריך פוצצו, מעל פני כדור הארץ, על כולם לתת כתף ולעשות את מלאכתם. זה צריך להיות הלקח מכל האומללות הזאת. כולנו באותה קלחת ועל כל אחד מאיתנו להרתם למאמץ."

מלחמת העולם Z הינו מפעל חייו של מקס ברוקס. הוא השקיע אינסוף ימים בנסיעות על מנת לאסוף ולשמר עדויות ממקור ראשון מהשנים השחורות. ברוקס מתאר בפירוט רב את ההיבט שהוזנח בכל התיאורים עד כה: העבודה הנפלאה שעשינו בכך שאיחדנו כוחות על מנת למגר את מי שבא לכלותנו והביאה לנו את הנצחון המיוחל.

מקס ברוקס, הוא סופר, שחקן ומחברו של רב המכר המדריך להישרדות מול מתקפת הזומבים. כמו כן זכה בפרס ה-Emmy היוקרתי עבור כתיבתו לתוכנית הטלוויזיה המיתולוגית 'סאטרדיי נייט לייב'. מקס הינו בנם של הבמאי הנודע מל ברוקס והשחקנית אן ברנקרופט. מלחמת העולם Z יצא לאור ב-2006 ועד מהרה הפך לרב-מכר.

מלחמת העולם Z - עדויות בעל פה מהמלחמה בזומבים מאת מקס ברוקס, עטיפה: יובל סער.הקורא עיר הקורא מתי
אלעד ירושלים לפני 9 שנים ו-2 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע מלחמת העולם z - עדויות בעל-פה מהמלחמה בזומבים
מדע בדיוני ופנטזיה | שין שין בת מגבעתיים רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועיים

מדע בדיוני ופנטזיה | shmuel בן 63 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה ו-4 חודשים

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-4 חודשים
לקראת סיום
התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-1 חודשים


התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-10 חודשים
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ