ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3.472
51% בנות
26 בנים   27 בנות
גיל ממוצע:38
2488 התעניינו בספר


תקציר הספר
אנשי הגבעות והמכסיקנים הגיעו באותו יום. היה זה יום רביעי, בתחילת ספטמבר 1952. ה`קרדינלס` היו בפיגור של חמישה משחקים אחרי ה`דודג`רס`, שלושה שבועות לקראת הסוף, והעונה נראתה אבודה. אבל הכותנה הגיעה עד מותניו של אבי, וכמעט עברה את ראשי, ויכולתי לשמוע אותו ואת סבי לוחשים לפני הארוחה מילים שנשמעו רק לעיתים נדירות. זה יכול להיות ``יבול מוצלח``.

כך מתחיל הרומן החדש של ג`ון גרישם, סיפור המושפע מילדותו שלו במדינת ארקנסו החקלאית. המספר הוא ילד בן שבע, לוק צ`נדלר, המתגורר בלב שדות הכותנה עם משפחתו, בבית שמעולם לא היה די כסף לצבוע. חייהם צנועים, העבודה מפרכת, המלחמה באיתני הטבע תמידית, ובקיץ הם שוכרים מכסיקנים ואנשי גבעות לעזור בקטיף. ובאותם שישה שבועות כל חייו משתנים.

לוק, שחונך לא להסתיר סודות, רואה ושומע דברים שאף ילד בן שבע לא הוכן להם,והסודות רק נערמים על כתפיו, עד שהם מאיימים למחוץ אותו, ואת משפחתו.

``בית צבוע`` הוא סיפור נוגע ללב, שונה מכל מה שכתב ג`ון גרישם עד היום, ומרתק לא פחות. זהו מסעו של ילד אחד מהתמימות אל החיים האמיתיים.

ג`ון גרישם הוא מחברם של רבי-מכר מרתקים: ``עת להרוג``, ``הפירמה``, ``תיק שקנאי``, ``הלקוח``, ``התא``, ``מוריד הגשם``, ``משחק המושבעים``, ``השותף``, ``פרקליט רחוב``, ``הצוואה``, ``האחווה``.עמוד 210 וקרובה ליאוש. כמה אפשר לקרוא על שגרת קטיף הכותנה, הביקורים בעיירה והפיקנטריה הקטנה של הדמויות?והבייסבול? הדברים מסופרים מנקודת מבטו של ילד בן 7 ולכן אולי השעמום...
לא ויתרתי עדיין
התחילה לקרוא לפני שנה ו-2 חודשים


התחילה לקרוא לפני 4 שנים


ג'ון גרישם (סופר על המוקד)
ג'ון גרישם נולד בשנת 1955 במדינת ארקנסו שבארצות הברית, כבכור מתוך 5 אחים. אביו היה פועל בניין ומגדל כותנה. לאחר מעברים תכופים, השתקעה המשפחה בשנת 1967 בעיירה סאות'הייבן במחוז דה סוטו, מיסיסיפי. גרישם הצעיר נהג להרבות בקריאה, בעידודה של אמו. בייחוד הושפע מכתיבתו של ג'ון סטיינבק, שבהי... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ