תקציר הספר
נוירומנסר, רב-המכר הענק של ויליאם גיבסון, נביא הסייברפאנק וממציאו, הוא הידוע והפופולארי מבין ספרי המדע הבדיוני העכשווי. הספר, שכל חסידי הסייברפאנק בארץ מחכים לו, רואה סוף-סוף אור בעברית.
קייס, קאובוי מחשבים צעיר, מקצוען ממולח שהתפרנס מגניבת תוכנות מתוחכמות, מסתבך בהרפתקה מסמרת-שיער, בעולם קיברנטי דחוס בינות מלאכותיות צבעוניות. הוא נכשל כשעשה מה שנשבע שלא יעשה לעולם. העונש מזערי, מעודן ואפקטיבי לחלוטין. גם גדולי המומחים עומדים משתאים ואינם יכולים לעזור לו. הוא לא יכול לעבוד עוד לעולם. מולי - שכירת חרב שבעיניה הושתלו משקפי-ראי אטומים ובציפורניה להבים חדים - מציגה בפני קייס את מעבידה, ארמיטאג'. זה מציע לו עסקה שאי-אפשר לסרב לה: בתמורה לביצוע מושלם של משימה הוא יציל את חייו.
מהי המשימה שבה תלויים חייו של קייס? מי מפעיל את ארמיטאג'? מיהו אדם ומי בינה מלאכותית? והעיקר - מיהו נוירומנסר המסתורי?
ויליאם גיבסון נולד בארצות-הברית וחי כיום בוונקובר, קנדה. ספרי המדע הבדיוני שלו הביאו לתפנית מהותית בתחום ספרותי זה, והרבה מעבר לו. הוא פתח עידן חדש, יצר תת-תרבות חדשה - סייברפאנק (פאנקיברנטי) - שאת השפעתה השווה הטיים לתרבות ילדי-הפרחים של שנות השישים. גיבסון טבע את המונח "מרחב קיברנטי" שהפך למטבע לשון מקובלת בעולם המחשבים ובמדע הבדיוני. נוירומנסר זכה בכל הפרסים היוקרתיים של המדע הבדיוני - הוגו, נביולה ופיליפ דיק.

"נוירומנסר... חדשני בדמיונו, סוחף בפרטיו, מדהים ברעיונותיו..." (ניו-יורק טיימס) "ספר בלתי-נשכח... עושר עולמו של גיבסון מדהים ממש!" (שיקגו סאן טיימס) "נופפו לשלום לעתידכם המיושן. לפניכם עולה עתיד חדש לחלוטין, מהמם כמו הלם חשמלי, מבריק וחד כמו קרן לייזר... לשם כך המציאו את המדע הבדיוני..." (ברוס סטרלינג)


הקורא עיר הקורא מתי
אילתצ פתח תקווה לפני שנה ו-5 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע נוירומנסר
my sci fi collection - מדע בדיוני\מד"ב | LordJestocost בן 35 מShayol רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים

ספרי מדע בדיוני למכירה - 3 ב-100 ש"ח | ברק בן 46 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשיים

התחיל לקרוא לפני 7 שנים ו-1 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ